7 czerwca 2016

Jaki związek ze światem mają Twoje myśli, uczucia i pragnienia?


sukienka na kazda okazje | blog o modzie | blogerka | yuliya babich
Ten moment przychodzi do każdej z nas. Masz ochotę trzasnąć drzwiami, zamknąć wszystkie sprawy i obarczyć cały świat swoim nieszczęściem. Masz do tego prawo. Możesz to zrobić, ale czy to co dzieje się wokół Ciebie to wina całego świata? Czy on naprawdę zawinił i oszukał Cię? Gdzie w tym wszystkim jesteś Ty?


Ostatnio miałam wątpliwą przyjemność wysłuchać opowieści kilku osób na temat życia ogólnie i wiecie co? Na początku przeraziłam się. Ale po chwili zrozumiałam, że Ci ludzie w ogóle mnie nie słuchają. Żyją w swojej bańce. Karmią się jedynie swoimi myślami i tym co spotkają na swojej drodze. A spotykają to - co sami "zasieją". Krytykują innych za brak dobrych manier, a sami mają przed sobą daleką drogę do bycia chociażby poprawnym. Głośno domagają się poprawy jakości życia, ale od siebie nie dają zupełnie nic. Mówią głośno. A słowa w ich ustach brzmią niczym zła wróżba.

Świat jest zły. Ludzie zakłamani. Znudzeni życiem. Zmęczeni i pozbawieni wartości.

Czy taka jest prawda?


Pewien uczeń zapytał mistrza:
- Mistrzu, czy świat jest wrogi dla ludzi? Czy niesie zło czy dobro?
- Opowiem ci historię o tym, jak świat odnosi się do człowieka  - powiedział mistrz. 

Był sobie kiedyś wielki król, który kazał zbudować piękny pałac. Było tam wiele wspaniałości. Wśród różnych cudów i ciekawostek w pałacu było komnata, w której wszystkie ściany, podłoga, drzwi, a nawet sufit były zrobione z luster. Osoby wchodzące do komnaty w pierwszej chwili nie zdawały sobie sprawy, że stoją przed lustrami – tak bardzo zacierała się granica między światem rzeczywistym a odbitym. Ponadto ściany komnaty zostały tak zbudowane, że na każdy dźwięk odpowiadało echo. Gdy ktoś pytał: "kim jesteś?"- słyszał w odpowiedzi z różnych stron - "kim jesteś? kim jesteś? kim jesteś?".

Pewnego razu do komnaty dostał się pies i zamarł w zdumieniu. Otoczony sforą psów ze wszystkich stron, a także z dołu i z góry. Pies na wszelki wypadek ostrzegawczo pokazał kły i wszystkie odbicia odpowiedziały mu tym samym. Pies zawarczał. Echo odpowiedziało mu głośnym warczeniem.
Pies szczekał coraz głośniej. Echo też. Pies biegał tam i z powrotem, próbując ugryźć odbite w lustrach psy, jego odbicia też biegały i gryzły. 

Rano królewska służba znalazła wycieńczonego nieprzytomnego psa, otoczonego przez setki nieprzytomnych psów. W komnacie nie było niczego, co mogłoby psu zagrozić oprócz jego własnego odbicia.

- Bo widzisz - powiedział na koniec mistrz - świat nie jest ani dobry, ani zły sam w sobie. Wobec człowieka świat jest obojętny. Wszystko, co dzieje się wokół nas jest tylko odbiciem naszych myśli, uczuć, pragnień i działań. Świat to jedno wielkie lustro.

Na czym polega sztuka życia?


Komunikaty, które wysyłamy do innych - wracają do nas. Sztuka życia polega na tym, aby właściwie żyć. Nie krytykować kogoś decyzji, nie oceniać pochopnie i postępować w taki sposób jaki same chciałybyśmy doświadczać każdego dnia. Bo nie sposób powiedzieć, że świat jest zły, ludzie marudni i pozbawieni uśmiechu na twarzy. Spójrzmy na własne postępowanie. Zobaczmy czy nasze komunikaty są zgodne z naszymi oczekiwaniami? A może wciąż "szczekamy i warczymy", a od innych wymagamy "przyjaznego merdania ogonem"?

I nie mówię tutaj o złości trwającej jedną dobę, bo przecież każda z nas może mieć gorszy dzień. Ba, one są nawet nieuniknione. Ale mówię o niezmiennie negatywnej, roszczeniowej postawie. Niszczącej wszelkie pozytywne aspekty tego świata. Czasem warto zrobić sobie małe wakacje. Zwyczajnie odpocząć od własnych myśli i obowiązków. Zabrać swój umysł w miejsca mu nieznane...

blogerka modowa | blog modowy | blog o modzie | krakow
blog o modzie | moda | psychologia | swiadome zycie
blog o modzie | blog o psychologii | teksty wspierajace kobiety
zdjęcia: Mateusz

SUKIENKA - Yuliya Babich - Fashion Designer
SANDAŁY - Schutz via Shopbop
TOREBKA - Phillip Lim
PŁASZCZ - Tallinder
ZEGAREK - Daniel Wellington
OKULARY - Cheap Monday

Przy zakupie zegarka Daniel Wellington wraz z hasłem "cam_my" otrzymacie 15% zniżki na wszystkie modele zegarków DW.  Kod ważny jest do 15.06.2016 r.
« Nowszy post Starszy post »

11 komentarzy

 1. Trudno się wyzbyć nawyku krytykowania, ale można się tego nauczyć. Ja się nauczyłam. Przyciągamy do siebie ludzi podobnych do nas. A ja chcę otaczać się pozytywnymi ludźmi, dlatego staram się właśnie taka być. Świetny post, jak zawsze!!!

  P.S Przepiękna sukienka. Wyglądasz ślicznie!! Pozdrawiam!

  www.ladyagat.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Tekst bardzo trafiony. Czasem faktycznie zdarza się, że jesteśmy otoczeni nieprzyjaznymi i złośliwymi ludźmi, którzy chętnie rzucają nam kłody pod nogi, np. w pracy. W życiu bywa różnie. Wtedy zawsze możemy zmienić miejsce pracy. Ale jeżeli tak jest w kolejnej i kolejnej i kolejnej pracy, to warto zastanowić się nad sobą. W rzeczywistości może się okazać, że to nasza postawa generuje wszystkie złośliwości i "nasze niepowodzenia", a nie inni.

  Na inny temat ... śliczne zdjęcia. Gdzie zostały zrobione?
  http://teresalifestyle.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepiekne zdjęcia! KOchana, jeszcze raz najlepsze życzenia urodzinowe :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Sama miałam styczność z takimi osobami i wiem w jaki sposób człowiek przy nich się czuje.
  Bardzo fajny post !!!

  Pozdrawiam Zocha
  www.zocha-fashion.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. fajnastyczny pos, b.motywujacy.Dziekuje

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny artykuł a sesja powalająca jak zawsze! :) :*

  MERI WILD BLOG

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajnie napisane! No i oczywiście super zdjęcia!:*

  OdpowiedzUsuń
 8. a gdzie znaleźć to nieznane miejsce? jak?

  OdpowiedzUsuń
 9. Jesteś przepiękna.

  OdpowiedzUsuń

Instagram