Podrygując nogą czułam, że będzie wyjątkowo i zarazem normalnie. Właśnie tego "normalnie" brakowało mi ostatnio najbardziej… Wymieniłyśmy tysiące zdań, zanim kelner zdążył przynieść kawę, nie było mowy o braku wspólnych tematów czy niezręcznych minutach ciszy. Takie momenty budują mnie jako człowieka, budują moją wiarę w nas. Kiedy jesteś sobą, bez względu na mijających cię ludzi, zmieniające się warunki i trwające rozmowy - jesteś człowiekiem. Bo wszystko polega na tym, żeby być sobą i nie wstydzić się tego, czego się chce i tego o czym się myśli. W towarzystwie takich osób potrafisz oddychać, swobodnie myśleć i nie obawiać się, że ktoś przyklei ci fałszywą łatkę.
Milan Kundera (czeski i francuski pisarz) powiedział kiedyś, że ludzie na ogół są niewolnikami konwenansów. Ktoś im powiedział, że powinni być tacy i tacy i starają się być takimi aż do śmierci, nie wiedząc nawet, kim byli i kim są naprawdę. Nie są więc nikim i niczym, postępują niejednoznacznie, niejasno, chaotycznie. Człowiek przede wszystkim musi mieć odwagę być sobą.
Pewnego razu...
Pewnego razu król przyszedł do swojego ogrodu i odkrył, że jego drzewa, krzewy i kwiaty umierają. Dąb wyjaśnił, że umiera, ponieważ nie może być tak wysoki jak Sosna. Król chciał porozmawiać z Sosną, ale zobaczył, że zgięła się i poczerniała. Dramatem Sosny było to, że nie może wydać pięknych winogron, takich jak Winorośl. Winorośl zaś ginęła na myśl o tym, że nie jest w stanie kwitnąć i pachnieć jak Róża. Róża zalewała się łzami, ponieważ nie mogła być tak silna i mocna jak Dąb.
Król odnalazł tylko jedną jedyną Frezję, która kwitła, pachniała i emanowała pięknem, jak nigdy dotąd.- Jak to robisz? – zapytał król - rośniesz pośród tego więdnącego i mrocznego ogrodu, jesteś taka piękna i zdrowa?
- Nie wiem – odparła Frezja. Być może, zawsze myślałam, że sadząc mnie, chciałeś mieć Frezję. Gdybyś chciał mieć w ogrodzie jeszcze jedną Sosnę lub Różę, to posadziłbyś je. Powiedziałam więc sobie, że postaram się być najlepszą Frezją, na jaką mnie stać."
źródło: Jorge Bucay
Jeśli jesteś sobą, jesteś piękna.
Mariona dziękuję za inspirujące spotkanie! Mam nadzieję, że niebawem kolejne…
KOSZULA - Mous
SPODNIE - Echo
WEŁNIANY PŁASZCZ - Madelle
TORBA - Chylak
GORSET - Zara (podobne znajdziesz Tutaj)
OKULARY - Ray-Ban (podobne znajdziesz Tutaj)
BOTKI - Kendall&Kylie
ZEGAREK - Daniel Wellington
Strój Mariony:
GOLF - Zara (podobne znajdziesz Tutaj)
SPODNIE - Zara (podobne znajdziesz Tutaj)
BOMBER - H&M (podobne znajdziesz Tutaj)
BUTY - Zara
OKULARY - Zara
TORBA - Phillip Lim (podobne znajdziesz Tutaj)
Fantastyczne zdjęcia ;)
OdpowiedzUsuńDziękuję! :)
UsuńMiłego wieczoru.
Piękne!<3
OdpowiedzUsuńKim dzisiaj jesteś?
OdpowiedzUsuńSobą.
Tak Ci najlepiej ;)
Dwie piękne, stylowe kobiety!!! Pozdrowienia dla obu Was :)
OdpowiedzUsuńZdjęcia świetne ! Trzeba być sobą ;)a tylu jest ludzi o "kilku twarzach "... .
OdpowiedzUsuńPiękne jesteście i bardzo stylowe <3
OdpowiedzUsuńPiękne stylizacje, i jeszcze piękniejsze wy! :)
OdpowiedzUsuńWytłuszczony cytat z tekstu naprawdę mi się spodobał. ciekawie wszystko napsialas, spostzrezenia bardzo trafne ;) pozdrawiam i zapraszam ;)
OdpowiedzUsuńWarto bylo zatrzymac sie na chwile,z uwaga przeczytac swietny tekst i miec radosc z ogladania bardzo dobrych stylizacji i sesji zdjeciowej :)))pozdrawiam
OdpowiedzUsuńta stylizacja jest cudna!
OdpowiedzUsuńJaki to model płaszcza ?
OdpowiedzUsuńTo płaszcz polskiej marki Madelle :)
UsuńWszystkie linki do rzeczy znajdziesz pod ostatnim zdjęciem.
Miłego dnia!
Tak , widzę - ale jaki model bo jest ich kilka .
UsuńTo dokładnie ten model: http://sklep-madelle.shoplo.com/kolekcja/frontpage/plaszcz-audrey
Usuń:)
DZIĘKUJĘ :)
OdpowiedzUsuń