12 grudnia 2015

7 cytatów, które wpłyną na Twoje życie


jeansy dzwony | stylowa kamienica krakow | blogi o modzie

Kiedyś mocowane na tablicy korkowej, później ukradkiem zapisywane w pamiętniku, na chwilę zapomniane, dzisiaj wracają i zajmują szczególne miejsce. Mowa o cytatach, które dodają mi odwagi, pozwalają spojrzeć na wiele spraw z innej strony oraz sprawiają, że życie nabiera pikanterii... Możesz teraz zamknąć moją stronę i uznać, że to kolejny bełkot albo pozostać ze mną i poddać się refleksji. Pomyśl, że jest to spotkanie dwóch osób i jedna z nich opowiada Ci o sytuacjach, które w przyszłości mogą Cię dotyczyć lub już dotyczą.


Chciałabym, abyś przeczytała każdy cytat i wybrała pośród nich przynajmniej jeden. Najlepiej taki, który opisuje Twoją obecną sytuację lub szczególnie Cię zmotywował.1. „Jeżeli szukasz osoby, która zmieni Twoje życie spójrz w lustro” - Roman Price

Czekasz, rozglądasz się, uzależniasz swoje decyzje od innych ludzi albo sytuacji. Kiedy życie przestaje Cię zaskakiwać, 'posuwać się do przodu' i oferować nowe powody do radości, zaczynasz mieć pretensje. Winą obarczasz rodzinę, znajomych, szkołę, wymagasz od życia czegoś więcej, ale pamiętaj, że teraz ruch leży po Twojej stronie. Jesteś w pełni odpowiedzialna za swoje wybory! A teraz spójrz w lustro i zobacz osobę, która może zmienić swoje życie - jeśli tylko tego chce.

2. „Jeśli nie zbudujesz swojego marzenia, ktoś inny Cię zatrudni, abyś pomógł mu zbudować jego.” – Tony Gaskins

Tutaj nie ma miejsca na wahania i powroty albo Ty ryzykujesz i rozdajesz karty, albo wykonujesz ruch, który nie był Twoim wyborem. Zawsze znajdą się osoby, które postanowią powalczyć o swoje marzenia, to od Ciebie zależy czy będziesz jednym z ich pomocników czy stworzysz własne warunki do rozwoju. 


3. „Nie bądź zbyt wrażliwy i krytyczny w stosunku do swoich działań. Całe życie jest eksperymentem.” – Ralph Waldo Emerson

Jeśli dzisiaj jest Twój gorszy dzień, bo nie poszło Ci w pracy czy na uczelni, pomyśl, że za kilka dni zapomnisz o całej sytuacji, pozbędziesz się złych emocji, ale zostaną z Tobą wnioski, które mam nadzieję wyciągniesz z tej lekcji.

 4. „Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.” – Napoleon Hill

Musisz wiedzieć, że każdy człowiek zasługuje na szacunek, niezależnie od tego czym się zajmuje, jakie są jego zainteresowania czy styl bycia. 

5. „Nie to, co osiągasz, ale to, co przezwyciężasz, definiuje Twoją karierę.” – Carlton Fisk

Walka z własnymi słabościami, wychodzenie im na przeciw i odwaga sprawiają, że czujesz się silniejsza, 'pełna' i zdolna do robienia rzeczy niemożliwych. Jeśli przed Tobą stoi zadanie, którego bardzo się obawiasz, nie rezygnuj. Przygotuj się, miej pewność, że dałaś z siebie wszystko i uwierz w to, że będzie dobrze. Każda z nas pamięta takie momenty, doświadczenia czy przekonania, które blokowały ją lub blokują, ale kiedy nadchodzi moment wygranej - na nowo definiujemy swoją wartość.

6. „Skoro i tak będziesz myśleć, myśl odważnie.” – Donald Trump

Możesz zacząć od małych kroczków, ale nigdy nie zapominaj, że miałaś postawić też pierwszy, duży krok, który na zawsze odmieni Twoje życie. Ciągłe próby i wahania sprawiają, że stoisz w miejscu, a życie nie czeka razem z Tobą, tylko cholernie szybko biegnie...

7. „Wybierz pracę, którą kochasz, i nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w Twoim życiu.” – Konfucjusz

Jeśli istnieje coś, co wyzwala w Tobie żywe pokłady szczęścia idź za tym. Nie ominiesz dzięki temu stresu, zmęczenia, poczucia odpowiedzialności czy gorszych dni, ale będziesz mieć poczucie, że jesteś na właściwym miejscu, a wtedy pojawia się ochota na działanie i dalszy rozwój.Który cytat wybrałaś? Czy ma on dla Ciebie szczególne znaczenie? A może chciałabyś podzielić się ze mną swoim ulubionym? Czekam na Twój komentarz :)blog lifestylowy | blogerka modowa | popularny blog o modzie | cammy psychologia
blog modowy | blog motywacyjny | cytaty ktore wplyna na twoje zycie
sesja w kamienicy | blog motywacyjny | psychologiczne teksty
blog o modzie | o urodzie | motywacyjny | psychologiczny
blog modowy | blogerka | najlepszy blog w krakowie | czarna koszula
motywacja | psychologia | moda | uroda
zloty naszyjnik | jubiler sezam | sklep internetowy z bizuteria
zdjęcia: Mateusz

koszula - The Twiggy Shop
spodnie - Zara (podobnie znajdziesz Tutaj)
płaszcz - The Twiggy Shop
naszyjnik - Jubiler Sezam
sztuczna etola - Tova (podobne znajdziesz Tutaj)
buty - Guess (podobne znajdziesz Tutaj)
« Nowszy post Starszy post »

16 komentarzy

 1. Wszystkie cytaty są fajne.
  Wybrałam cytat: „Jeżeli szukasz osoby, która zmieni Twoje życie spójrz w lustro” - Roman Price
  Tylko my mamy wpływ na swoje życie i decyzje które podejmujemy. Inni mogą pomagać nam lub przeszkadzać, ale to my sami decydujemy. Los niestety też ma wpływ na nasze życie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkie cytaty dają do myślenia i inspirują nasz umysł.
  Najbardziej wzięłam do siebie 1 i 2, są mocne.
  Ty wyglądasz świetnie w tej prostej i jednocześnie eleganckiej stylizacji.
  Pozdrawiam___Tess.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkie cytaty są ciekawe i inspirujące, ale 1 i 7 najbardziej do mnie przemawiają. Ja znam jeszcze jeden cytata, który często pojawia się w mojej głowie: Ogranicza Cię tylko własna wyobraźnia.
  Rewelacyjnie wyglądasz,ściskam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak! Również go uwielbiam! Zapomniałam o nim :)

   Usuń
 4. Wieloma z nich kieruje sie w zyciu ;) pozdrawiam i zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszystkie cytaty są świetne!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Chyba wszystkei z tych cytatów mi się spodobały :))
  A Ty wyglądasz przepięknie, z klasą i z elegancją, zdjęcia tylko to podkreślają! Bardzo fajny post :))

  OdpowiedzUsuń
 7. ostatni cytat...do tego właśnie dążę!

  OdpowiedzUsuń
 8. 1 znałam, jest świetny, 2go nie znałam, dał mi do myślenia...http://virgo1982.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam taki ulubiony, o relacjach międzyludzkich ... parafraza starego porzekadła "nie rób drugiemu tego, co chciałbyś aby on uczynił tobie, bo może się okazać, że macie całkowicie różne gusty":)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 10. rewelacyjna etola !! a cytat pierwszy najlepszy !!

  OdpowiedzUsuń
 11. Ostro, władczo, seksownie.Taka poważna, "surowa" jesteś bardzo piękna.

  OdpowiedzUsuń

Instagram