O MNIE


Cześć, nazywam się Kamila Mraz.
Z wykształcenia jestem psychologiem. W kwietniu 2015 roku ukończyłam studia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Bloga prowadzę od 26 czerwca 2010 roku. 
Prywatnie jestem kochającą żoną, wspaniałego mężczyzny, który każdego dnia wspiera mnie w moich życiowych decyzjach i współtworzy ze mną to miejsce. Poza tym nałogowo piję kawę, koniecznie z odrobiną mleka, czytam motywacyjne książki i ciągle uczę się być optymistką. W przyszłości chciałabym więcej podróżować, zająć się kreowaniem wizerunku osób fizycznych lub firm oraz prowadzić kursy dla kobiet wspierające ich rozwój osobisty.


Czym jest dla mnie moda?
Moda jest rozległym obszarem zjawisk i procesów z którymi niemal każdy - świadomie lub nieświadomie - styka się na co dzień. Czy chcemy tego czy nie, moda odgrywa w funkcjonowaniu jednostek i społeczeństw rolę bardzo istotną, gdyż wiąże się nie tylko z kwestiami ubioru czy kosmetyków, ale przenika wszystkie dziedziny egzystencji, docierając nawet tam gdzie nikt by się jej nie spodziewał: modne bądź niemodne mogą być style życia, miejsca w których spędzamy wakacje lub w których się bawimy, ale także zainteresowania w nauce, rozwiązania konstrukcyjne w inżynierii, czy wzornictwo urządzeń elektronicznych.
    Jedni interesują się modą bardziej, inni mniej, ale w moim życiu  odgrywa ona szczególną rolę, z nią także wiążę swoje przyszłe plany zawodowe. Znaczenie mody odkryłam kilka lat temu, kiedy pragnąc nadać swoim zainteresowaniom bardziej namacalny wyraz, stworzyłam blog CAMMY.COM.PL. Początkowo blog traktowałam jako coś raczej osobistego,  a więc swego rodzaju prywatną przestrzeń, której dostępność dla innych – w Internecie przecież oczywistą - stanowiła dla mnie pewien problem, trudny do przezwyciężenia.  Z biegiem czasu dostrzegłam jednak, że moda jest  zjawiskiem powszechnym, oddziałującym na większość aspektów  życia innych ludzi, dlatego też postanowiłam, że przy pomocy swojego bloga będę dzielić się z Wami refleksjami i wiedzą na ten temat. Moim celem było unaocznienie i wykazanie, że przy pomocy mody możemy zarówno wiele zdziałać, jak i wiele stracić, kiedy pozostaniemy zupełnie niewrażliwi na jej mechanizmy; możemy również za jej pomocą wyrazić siebie i pokazać innym swoją osobowość. Jest truizmem stwierdzenie, że w dzisiejszych czasach ubiór nie spełnia już wyłącznie funkcji ochronnych, np. przed chłodem, ale w coraz większym stopniu zaczyna wyrażać nasze cechy charakteru, przynależność do określonej subkultury lub grupy społecznej, a nawet nastrój w jakim znajdujemy się w danym dniu. Z całą pewnością więc moda to fenomen kulturowy, który ma swój aspekt socjologiczny i psychologiczny.
  

Dziękuję za Twoje odwiedziny! Mam nadzieję, że zostaniesz ze mną na dłużej :)

Instagram