6 grudnia 2015

#Stylowa niedziela - książki na weekend


blogi o modzie | psychologiczne | motywujace
Niedzielny poranek to idealny czas, aby chwycić za książkę. Po tygodniu pracy, nasz organizm potrzebuje chwili oddechu i świeżego spojrzenia na wiele otaczających nas spraw. Wiem, że obecnie panująca aura za oknem może osłabiać, zniechęcać a nawet wpędzać w melancholijny nastrój, dlatego przygotowałam dla Ciebie recenzję trzech inspirujących książek, które poprawią Twój nastrój. Pamiętaj, że niezależnie od tego jaką mamy porę roku, to Ty decydujesz o swoim nastawieniu i jesteś za nie w pełni odpowiedzialna. Jeśli wmówisz sobie, że długie, ciemne wieczory i gorsza pogoda obniżają Twoją efektywność i odbierają Ci ochotę do życia - tak właśnie będzie!Pomyślałam również, że tym wpisem rozpocznę niedzielny cykl, który będzie miał za zadanie polecać Wam ciekawe książki, miejsca, osoby, wydarzenia i wszystko to, co mnie otacza. Ważne, aby było motywująco, ciekawie oraz kobieco! Zachęcam Was do przyłączenia się i wzajemnego motywowania, poprzez dodawanie zdjęć na Instagramie wraz z hasztagiem #StylowaNiedziela. Co Wy na to? Jesteście ze mną? :)


blog lifestylowy


Książki, które dzisiaj dla Was przygotowałam różnią się między sobą, jednak każda z nich w jakiś sposób dotyka ludzkiej natury, zmusza do refleksji nad sobą oraz własnym życiem.


ksiazki na weekend

Pierwsza z nich - "Biegnąca z wilkami", której autorką jest Clarissa Pinkola Estés dotyka wewnętrznego życia oraz duszy kobiety. Jeszcze nie przeczytałam całości, jednak wciąż pozostaję pod wpływem ogromu emocji, jakie towarzyszą mi podczas czytania tej książki. Z pewnością nie jest to utwór lekki i prosty. Jest to pozycja niezwykle wymagająca, głęboka i przemyślana. Wiele w niej odniesień kulturowych oraz refleksji ze świata psychologii. Clarissa w swojej książce, której napisanie pochłonęło jej dwadzieścia jeden lat, odkrywa przed nami różnorodność międzykulturowych mitów, baśni i legend, wskazuje na ich znaczenie w naszym życiu i podkreśla jak ważny w każdej z nas jest Archetyp Dzikiej Kobiety - kobiety bez maski i sztucznej tożsamości. Ta książka już stała się moim towarzyszem, ponieważ otwiera we mnie sfery, których dotąd sama nie znałam. Porusza mnie i niezwykle fascynuje, a także zmusza do myślenia i rozważań.
Polecam każdej kobiecie, która chce zajrzeć w głąb siebie. Jednak warto mieć świadomość, że ta podróż nie zawsze będzie łatwa i zrozumiała. Czasami należy zrobić przystanek, przemyśleć, poszukać nowych znaczeń i dopiero do niej wrócić.

blogi o modzie | lifestylowe | motywacyjne

Kolejna pozycja "Możesz uzdrowić swoje życie", której autorką jest Louisie L. Hay porusza kwestie dotyczące szacunku do samego siebie, afirmacji oraz nawyków myślowych. Pozycja ta wzbudziła we mnie mieszane uczucia, ponieważ autorka zapewnia w niej, że wszystkie choroby, które nas spotykają mają swoje podłoże w psychice i dzięki pozytywnemu nastawieniu możemy pokonać nawet nowotwór. Osobiście uważam, że o ile stosowanie afirmacji, czyli powtarzanie pozytywnych twierdzeń na temat własnej osoby, faktycznie wzmacnia nasze poczucie samoakceptacji i poprawia stosunki w życiu osobistym, tak trudno jest mi w pełni zaakceptować fakt, iż ból głowy spowodowany jest jedynie świadomością, że do niczego się nie nadaję, krytykuję siebie oraz czuję wewnętrzny lęk. A grypa spowodowana jest jedynie błędnymi przekonaniami i blokadami, które powstają w naszej głowie, nie zaś wirusami. Do książki jeszcze na pewno wrócę, ponieważ zainteresowała mnie nauka płynąca z wybaczania i życia w zgodzie ze sobą bez tłumienia emocji. 

ksiazki psychologiczne

Ostatnia z nich "Success and Change", której autorem jest Mateusz Grzesiak, to prawdziwy trening umysłu. Jej celem jest przedstawienie metod kontrolowania i zarządzania swoim umysłem. Książka podzielona jest na sześć długich rozdziałów oraz ćwiczenia praktyczne. Najwięcej dowiadujemy się na temat psychologii sukcesu, poznajemy mechanizm jej funkcjonowania oraz przechodzimy przez kolejne etapy zmian. Wiecie dlaczego bardzo często nie jesteśmy ludźmi sukcesu? Mateusz wyjaśnia nam, że kluczowy wpływ ma środowisko w którym dorastamy i działamy. Nasze otoczenie porównuje do formy, natomiast mózg do ciasta - kiedy ciasto zostanie wlane do formy wyrośnie, jednak nie będzie zdolne przekroczyć ścianek własnej blaszki. Tak samo dzieje się z nami. Jeśli żyjemy w środowisku, które nas ogranicza oraz skutecznie zniechęca do działania - powstrzymujemy własny rozwój, dlatego według niego powinniśmy otaczać się ludźmi, którzy w swoim życiu kierują się chęcią samodoskonalenia, nie boją się nowych wyzwań oraz są ambitniejsi od nas. Lekturę polecam wszystkim osobom zainteresowanym rozwojem osobistym.

blogerka modowa

Co sądzisz na temat tych książek? Która z nich szczególnie Cię zainteresowała? A może polecisz mi swoją ulubioną pozycję? :)


literka - Fandoo
obraz - Ikea
« Nowszy post Starszy post »

6 komentarzy

  1. O dwóch pierwszych książkach słyszałam i czytałam wiele razy. "Biegnąca z wilkami" jest na mojej liście "do kupienia" i "do przeczytania". Ma bardzo dużo pozytywnych opinii i jestem bardzo ciekawa tej pozycji. Ja ze swojej strony mogę Ci polecić książki Pani Agnieszki Maciąg ("Smak szczęścia", "Smak miłości", "Smak życia"). Oprócz wspaniałych przepisów jest w nich też mnóstwo pozytywnej energii i treści w sam raz dla kobiecej duszy (m.in. dbanie o urodę, medytacja, joga itp.). Ja te książki kocham. Zamierzam również zakupić sobie Smak Świąt tej autorki. Z książek związanych z samorozwojem bliskie mi są: "Myślenie pytaniami" (Marilee Adams) i "Prezent" (Spencer Johnson). Często do nich wracam. Dają dużo do myślenia. I znowu rozpisałam się:-). Pozdrawiam ciepło.

    OdpowiedzUsuń

Instagram