16 stycznia 2016

10 filmów idealnych na wieczór

filmy | wieczor |dwoje | romantyczneDługie, melancholijne wieczory to doskonały czas na nakarmienie naszych zmysłów nową dawką kina. Przedstawione poniżej filmy sprawdzą się zarówno podczas samotnego seansu jak i romantycznego wieczoru we dwoje. Każdy z nich skłania do przemyśleń, śmieszy a czasem doprowadza do naprawdę silnych wzruszeń. Intrygi, zagubienie w świecie miłości, brak wsparcia, trudna osobowość czy pożądanie i fascynacja - to historie, które dotykają także nas, dlatego czasem warto spojrzeć na całą sytuację, występując w roli obserwatora.


Zapraszam Was na moją listę filmów idealnych na wieczór:


Zacznijmy od nowa (2013)

najlepsze filmy na wieczor

"Świetny Mark Ruffalo wciela się w postać utytułowanego producenta Dana, który zamienił studio nagrań na bar, a instrumenty na cysternę Johnny'ego Walkera. Nijaka twórczość nowych zespołów przyprawia go o migrenę, a show-biznes jawi mu się jako legowisko grzechotników. Wypalony, cyniczny Dan dostaje szansę na ucieczkę ze smugi cienia dzięki spotkanej przypadkowo Brytyjce Grecie. Bohater zaproponuje dziewczynie pomoc przy nagraniu jej debiutanckiej płyty..."


Blue Valentine (2010)


"Blue Valentine jest bardzo intymnym portretem rozpadającego się małżeństwa. Cindy i Dean są parą z kilkuletnim stażem, wychowują córkę. Ich związek przeżywa kryzys. Próbując uratować swoje małżeństwo, usiłują wskrzesić lata młodości, gdy byli w sobie zakochani na zabój i snuli plany na piękną, wspólną przyszłość."


Jeden dzień (2011)

filmy na wieczor samotny

"Pięknousta Anne Hathaway gra w filmie Lone Scherfig dziewczynę, która wydaje się za mądra i za dojrzała dla chłopaka, w którym właśnie się zakochała. Dexter, o którym mowa, przekonany jest, że w życiu czeka go wszystko, co najlepsze – kariera telewizyjna, seksowne kobiety i wypasione kabriolety. Z takim nastawieniem nie jest w stanie docenić skarbu, który właśnie odkrył."


Twój na zawsze (2010)


"Pattinson gra tu Tylera – zbuntowanego młodzieńca rozmyślającego nad butelką piwa o złu we wszechświecie. Odkąd jego brat popełnił samobójstwo, chłopak pozostaje w nieustannym konflikcie ze swoim majętnym i wpływowym ojcem, którego obwinia o tę tragedię. Aby się utrzymać, Tyler pracuje w księgarni, zaś w wolnych chwilach uczęszcza na wykłady w college'u. Gdy dopada go ból istnienia, sięga po zeszyt, gdzie zapisuje przygnębiające refleksje. Jego bohater raz próbuje być cyniczny, kiedy indziej zamienia się w melancholijnego wrażliwca."


Keith (2008)"17 letnia Natalie, ma niemal wszystko w życiu poukładane, aż w końcu na lekcji chemii poznaje chłopaka o tytułowym imieniu, który zmieni jej dotychczasowe życie. Mimo tytułu, większość akcji jest zwrócona właśnie na główną bohaterkę, która nie wyróżnia się jednak nietypowym charakterem. Tak więc jest piękna, mądra, popularna, niemal zawsze w centrum uwagi, wie czego chce od życia - tak przynajmniej wydaje się na pierwszy rzut oka. Za to Keith ma znacznie ciekawszą osobowość. Jest outsiderem, nie ma wielu kolegów (na pewno nie w szkole), nie planuje swojej przyszłości, żyje chwilą, nie interesuje go, co inni o nim pomyślą, bawi się swoim życiem, póki ma na to czas."


Chloe (2009)


"Catherine i David, ona jest lekarzem, on profesorem, na pierwszy rzut oka wydają się być idealną parą. Szczęśliwe małżeństwo z utalentowanym synem, wydaje się, że wiodą idylliczne życie, lecz gdy David spóźnia się na samolot i swoje urodzinowe przyjęcie-niespodzianka, długo skrywane podejrzenia Catherine wydostają się na powierzchnię. Podejrzewając męża o zdradę, postanawia wynająć call-girl by ta spróbowała uwieść jej męża tym samym sprawdzając jego lojalność."


500 dni miłości (2009)


"On - niespełniony architekt, pracujący aktualnie w firmie produkującej kartki okolicznościowe i trudniący się układaniem życzeń. Ona - nowo zatrudniona asystentka dyrektora w rzeczonej firmie. On - niepoprawny romantyk, wierzący w miłość od pierwszego wejrzenia, grom z jasnego nieba, dwie połówki pomarańczy i tym podobne szkodliwe iluzje. Ona - ceniąca niezależność, trzeźwo myśląca pragmatyczka, która mężczyzn traktuje raczej instrumentalnie. On widzi ją pewnego dnia i czuje, że jest dla niego stworzona, że to właśnie ta Jedyna. Ona nie ma ochoty na stały związek i od początku stawia tę sprawę jasno. Ale on wie swoje - będą razem już do końca życia, bo czyż inaczej przeznaczenie stawiało by mu ją na drodze? "


Pożądanie (2014)

milosc | propozycje filmow

"Elsa  to utalentowana i odnosząca zawodowe sukcesy pisarka. Pierre jest żonatym i prowadzącym szczęśliwe życie rodzinne prawnikiem. Losy obojga przetną się, kiedy wspólny przyjaciel pozna ich ze sobą na ceremonii zamknięcia targów książki. To, z pozoru niewinne spotkanie, przerodzi się w trudną do opanowania fascynację. Pierre, mimo uczucia jakim darzy swoją żonę Anne, nie może przestać myśleć o pięknej nieznajomej."


Numer 23 (2007)


"Thriller psychologiczny Joela Schumachera, opowiadający historię mężczyzny, którego życie niespodziewanie zmienia się po tym jak pewnego dnia styka się z zagadkową książką o tytule "The Number 23". Z każdą kolejną stroną wzrasta u niego przeraźliwe przekonanie, iż jest ona oparta na jego własnym życiu. Obsesja związana z numerem 23 zaczyna go pożerać. On sam zaczyna uświadamiać sobie, że książka przewiduje i prognozuje jego życie w stopniu tak daleko idącym, o którym nie był w stanie sobie nigdy wyobrazić..."


Nietykalni (2011)

propozycje filmow na weekend | na wieczor | we dwoje | samotny

"Ta historia zdarzyła się naprawdę. Sparaliżowany na skutek wypadku milioner zatrudnia do pomocy i opieki młodego chłopaka z przedmieścia, który właśnie wyszedł z więzienia. Zderzenie dwóch skrajnie różnych światów daje początek szeregowi niewiarygodnych przygód i przyjaźni, która czyni ich... nietykalnymi."


Postanowiłam moją listę "10 filmów idealnych na wieczór" rozszerzyć o kolejne propozycje:Podróż na sto stóp (2014)


"Dystyngowana Madame Mallory od lat kieruje cenioną restauracją w niewielkiej miejscowości na południu Francji. Sława jej potraw wykracza daleko poza lokalną społeczność. A przyznana lokalowi prestiżowa gwiazdka w słynnym Przewodniku Michelina napawa dumą wszystkich mieszkańców. Pewnego dnia w miasteczku osiada rodzina emigrantów z Bombaju. Gdy przybysze otwierają skromny lokal vis a vis renomowanej restauracji, Madame Malory nie kryje oburzenia wobec ich kulinarnego nieokrzesania. Unoszące się w powietrzu zmysłowe nuty curry, kardamonu i kminu sprawiają jednak, że nowa knajpka zaczyna cieszyć się coraz większym zainteresowaniem. Czy uwodzicielskie smaki Orientu przekonają do życzliwych Hindusów również kuchenną arystokratkę?"


Cuda z nieba (2016)


"Film oparty na prawdziwej historii Annabel Beam, dziewczynki, która za życia odwiedziła Niebo. Narratorką opowieści jest jej matka Christy Beam. Annabel większość dzieciństwa spędziła w szpitalach, przykuta do łóżka przez rzadką chorobę, która nie dawała jej szans na normalne życie. Kiedy poczuła się na tyle dobrze, by móc wyjść na zewnątrz i pobawić się z siostrami, zdarzył się wypadek, który mógł kosztować ją życie... Annabel wpadła do środka wielkiego, spróchniałego drzewa. Znaleziono ją nieprzytomną. I kiedy wszyscy, łącznie z lekarzami, byli przygotowani na śmierć dziewczynki, ta obudziła się i opowiedziała niezwykłą historię o tym, jak spotkała Jezusa..."


Pod słońcem Toskanii (2003)


",,Pod słońcem Toskanii'' opowiada historię pisarki, która ma dość życia w San Francisco i postanawia wyjechać do pięknej Toskanii. Frances, bo tak ma na imię owa kobieta, przeżywa właśnie kryzes twórczy i osobisty. Popada w depresję, ale podczas pobytu w Toskanii całe jej życie się zmienia. Niespodziewanie kupuje wille. Wynajmuje polskich robotników, poznaje sympatyczną rodzinę, ma nowych przyjaciół i w końcu... zakochuje się."


Zanim się pojawiłeś (2016)


"Louisa "Lou" Clark mieszka w niewielkim angielskim miasteczku i nie wie jeszcze, co zrobić ze swoim życiem. Ekscentryczna 26-latka próbuje sił w wielu dziedzinach, by pomóc swej rodzinie związać koniec z końcem. Zostaje opiekunką Willa Traynora, młodego, bogatego bankiera, którego losy całkowicie zmieniły się na skutek tragicznego zdarzenia sprzed dwóch lat. Niegdyś pełen energii, dziś cyniczny do szpiku kości Will wyzbył się już wszelkiej nadziei na szczęście. Dziewczyna postanawia pokazać mu, że jest jeszcze inna droga…"

Polecam również książkę (najlepiej od niej zacząć).


Złota dama (2015)

film

"Maria Altmann to pozornie skromna kobieta, której życiorys skrywa jednak wiele tajemnic. Losy jej zamożnej rodziny żyjącej w przedwojennym Wiedniu wiążą się bowiem z jedną z najbardziej zuchwałych grabieży w historii, dokonaną przez nazistowskie władze Austrii. Kilkadziesiąt lat później Maria wspierana przez młodego adwokata rozpoczyna heroiczną walkę o rodzinną kolekcję. Jej częścią jest wart ponad 100 mln dolarów obraz Gustava Klimta "Złota Adela". Dla Marii portret ciotki stanowi ważną rodzinną pamiątkę, lecz dla Austrii jest najcenniejszą narodową relikwią." Film oparty na prawdziwych wydarzeniach.


Wiek Adaline (2015)

film na wieczor

"Urodzona na początku XX wieku piękna Adaline jako dwudziestolatka ulega wypadkowi, na skutek którego przestaje się starzeć. To co wydaje się spełnieniem marzeń o nieśmiertelności, z czasem przynosi dramatyczne konsekwencje. Adaline musi się ukrywać przed władzami, które chcą poddać ją eksperymentom. Wciąż podróżując, zmieniając tożsamość traci kontakt z najbliższymi, którzy starzeją się na jej oczach. Ta pełna przygód i dramatycznych wydarzeń podróż przez życie Adaline trwa przez cały niemal XX wiek."
Piękna historia!


Światło między oceanami (2016)


"Bohater wojenny Tom Sherbourne przyjmuje posadę latarnika na bezludnej wyspie u wybrzeży Australii. Wkrótce przybywa do niego ukochana żona Isabel. Zakochani żyją tu szczęśliwie w rytmie przypływów i odpływów oceanu. Ich największym, niespełnionym pragnieniem jest dziecko. Miesiące bezowocnych starań, dwa poronienia i pogłębiające się uczucie oddalenia zaczyna wpędzać Isabel w depresję. I wtedy zdarza się cud: do wybrzeży wyspy dobija mała łódź, na której pokładzie Tom znajduje martwego mężczyznę i żywe niemowlę. Pod namową Isabel, wiedziony odruchem serca, Tom łamie swoje surowe zasady i godzi się przyjąć dziecko jako własne. Szczęście świeżo upieczonych rodziców wkrótce zaczyna blaknąć, gdy okazuje się, że w okolicy od miesięcy zrozpaczona matka poszukuje zaginionego męża i maleńkiego dziecka."
Wzruszający! Chwyta za serce...jeśli jesteś wrażliwa przygotuj chusteczki.Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie (2016)"Siedmioro długoletnich przyjaciół spotyka się na kolacji. Dla urozmaicenia wieczoru rozpoczynają zabawę polegającą na dzieleniu się między sobą treścią każdego SMS-a, e-maila lub rozmowy telefonicznej, jakie otrzymują w trakcie spotkania. Kiedy tym samym wiele tajemnic zaczyna wypływać na światło dzienne, niewinna gra rodzi konflikty, które niełatwo będzie zażegnać…" Zmusza do refleksji! Uwielbiam do niego wracać. To zdecydowanie jeden z moich ulubionych filmów.


Zeszłej nocy (2010)


"Michael i Joanna Reed (Sam Worthington i Keira Knightley) są młodym i atrakcyjnym małżeństwem mieszkającym w Nowym Jorku. Podczas jednego ze spotkań organizowanych przez firmę Michaela Joanna jest świadkiem dwuznacznej sytuacji pomiędzy swoim mężem a jego piękną współpracowniczką Laurą (Eva Mendes). Wkrótce oboje wyjeżdżają w podróż służbową. Incydent ten burzy spokój Joanny i wzbudza jej wątpliwości. Następnego dnia Joanna spotyka swojego dawnego znajomego Alexa."
Zaskakujący, sensualny…


Uciekaj (2017)


"Historia młodego czarnoskórego chłopaka, Chrisa Washingtona, który wybiera się z zapoznawczą wizytą do posiadłości rodziców jego białej dziewczyny – Rose Armitage. Szybko orientuje się, że atmosfera domu jest, mówiąc delikatnie, dziwna. Nie spodziewa się jednak, że powodem zaproszenia nie jest wyłącznie chęć poznania go przez rodziców Rose…"
Thriller trzymający w napięciu - tutaj znajdziesz film.


Praktykant (2015)


"Jest to prosty film o życiu i rządzących nim wartościach. Warto czasem odsapnąć i zastanowić się nad tym, dokąd właściwie zmierzamy. To nie filozoficzna paplanina o przemijaniu. To zwyczajna opowieść o tym, czym właściwie jest życie i co jest w nim najważniejsze. Dobra doczesne przeminą. Dla Bena przecież, pieniądze wcale nie były najważniejsze. Najbardziej na świecie kochał żonę i chyba tylko dzięki temu, po 70 latach zachował taką pogodę ducha." 
Lekki, pozytywny, idealny na wieczór.


Lato 1993 (2017)

"Lato 1993" to czarująca i niebanalna podróż w czasie. Film, który doceniła publiczność na całym świecie, w idealnych proporcjach wzrusza i bawi. Carla Simón z wyczuciem portretuje proces przeżywania starty i ekscytację towarzyszącą budowie nowej rodziny. Jej film łączy w sobie ciepło i błogość z intensywnymi emocjami czasu dorastania. Lato 1993 to film, który udowadnia, że szczęście można znaleźć wszędzie – wystarczy się rozejrzeć."


Toscaanse bruiloft (2014)

Właściciele luksusowej toskańskiej willi przyjmują setki zaręczonych par oraz ich gości oczekujących pięknych, a niekiedy zdumiewających ślubów...
O miłości, jej zakrętach z lekkim humorem w tle. Idealny na wieczór.


Stowarzyszenie miłośników literatury i placka z kartoflanych obierek (2018)


Londyńska pisarka zaprzyjaźnia się z fascynującymi mieszkańcami wyspy Guernsey, kiedy dowiaduje się o klubie czytelniczym, który założyli podczas niemieckiej okupacji. Film, który skradł moje serce. Wojenny kontekst, dramat ludzki, romantyczna historia. Bardzo polecam!


Terapia małżeńska dla kochanków (2017)


Pełna humoru włoska komedia o burzliwym związku Viviany i Modesta, który przeżywa poważny kryzys. Para decyduje się więc wziąć udział w terapii małżeńskiej. Tyle, że nie są mężem i żoną, a parą kochanków, uwikłanych w skomplikowane relacje małżeńskie. Terapia ujawnia ich skrywane problemy i sprawia, że emocje sięgają zenitu. Muszą uporać się z burzą uczuć ukrywając podwójne życie przed prawowitymi małżonkami i nastoletnimi dziećmi, z którymi łączą ich nie mniej zagmatwane relacje. Wciąż jednak nie mogą dojść do porozumienia. Jedno obawia się życiowej rewolucji, drugie pragnie zaryzykować i zacząć nowy rozdział życia. W dodatku okazuje się, że terapeuta, do którego zaleceń się stosowali, sam ma problemy z swoją młodocianą kochanką.

A tutaj znajdziecie moje pozostałe propozycje filmowe:
« Nowszy post Starszy post »

46 komentarzy

 1. Koniecznie muszę nadrobić te filmy :)
  http://blaack-pearl.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie szukałam filmu idealnego na ten weekend. I znalazłam, nawet dziesięć ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli jeszcze nie oglądałaś, to polecam "Predestination" (po polsku bodajże "Przeznaczenie") - film oparty na genialnym pomyśle. Jakim? Widz odkrywa go powoli w miarę trwania filmu. Ciekawy, pomysłowy, warto obejrzeć.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nietykalni i Zacznijmy od nowa należą do grona moich ukochanych filmów - ciepłe, inteligentne, z humorem i świetną muzyką :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To filmy z gatunku - "Zawsze można do nich wracać!" :)

   Usuń
 5. Kilka z tych tytułów obiło mi się o uszy, chociaz chyba zadnego nie widzialam (wstyd!)... :) pozdrawiam i zapraszam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To koniecznie do nadrobienia! :)
   Na pierwszy ogień: Nietykalni!

   Usuń
  2. Nietykalni to najlepszy film jaki widziałam! Można płakać ze śmiechu i wzruszenia jednocześnie. Niesamowity :)

   Usuń
 6. Sporo tu tytułów, które gdzieś słyszałam, a chyba nie oglądałam. Będę miała co nadrabiać. Dziękuję :) Dziel się takimi filmami często, uwielbiam oglądać, a często brakuje już pomysłów, bo wydaje się, że już wszystko widzieliśmy :) Pozdrawiam Kochana :*

  OdpowiedzUsuń
 7. "Nietykalnych" mogłabym oglądać non stop, rewelacyjne kino. Ja polecam Ci "Miłość po francusku" i "Pod słońcem Toskanii", uwielbiam wracać do tych filmów. Pozdrawiam ciepło.

  OdpowiedzUsuń
 8. Super, filmy z rodzaju tych, jakie lubię najbardziej! :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Myślę że spodoba się Tobie również 'Czas na miłość' ('About time'). Niesamowity film, bardzo-bardzo polecam :) Właśnie na takie melancholijne dni, w przyjemny sposób daje wiele do myślenia o życiu, czasie i bliskich.

  OdpowiedzUsuń
 10. Polecam "za jakie grzechy dobry Boże" co prawda jest to komedia, ale w bardzo realistyczny i rzeczywisty sposób ukazuje życie, film pełen miłości, rodzinnej atmosfery i tolerancji oraz francuskiego humoru. Naprawdę warto zobaczyć!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również polecam za jakie grzechy dobry Boże! Świetny film, jak i te z listy powyżej. Super pomysły na wieczór cammy

   Usuń
 11. Dwie skrajne opinie: One Day, mimo że komedie romantyczne stoją często na niskim poziomie jest jedną z najlepszych, które widziałem ostatnimi czasy. Remember me natomiast to największe rozczarowanie chociaż naiwność fabuły na sam koniec filmu wywołała salwę śmiechu. Tylko z tego zapamiętałem ten drugi :). Natomiast One Day - super

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja polecam 'Ruby Sparks' oraz 'Odważ się zdobyć faceta' :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Piękne filmy :) dzięki za propozycje

  OdpowiedzUsuń
 14. Chloe oglądałam wielokrotnie, zawsze mnie zachwyca dynamika poprowadzenia filmu, ale przede wszystkim gra aktorska. Gesty, miny, spojrzenia, które dopracowane są do perfekcji!

  OdpowiedzUsuń
 15. Uwielbiam tą listę! W wyszukiwarce zawsze wpisuję "cammy 10 filmów" i za każdym razem znajdę coś dla siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 16. wychodzi na to, że mam sporo do nadrobienia, dzisiaj zaczynam działać w tym temacie ;) pierwszy film na tapecie

  OdpowiedzUsuń
 17. Świetna lista, dodałabym od siebie jeszcze:
  "Pamiętnik" (2004) - świetna rola: Ryan Gosling oraz Rachel McAdams.
  Pozdrawiam i zapraszam na intelitv.pl

  OdpowiedzUsuń
 18. Zgadzam się z wyborem, ale od siebie dodałabym film "Apartament"

  OdpowiedzUsuń
 19. Doborowy wybór filmów ,a ja polecam do tej śmietanki "Zanim Cię poznałam"

  OdpowiedzUsuń
 20. Kilka z filmów widziałam i rzeczywiście warto, więc myślę, że pozostałe muszę nadrobić :) A ja ogromnie polecam "Last night" ("Zeszłej nocy")! Oglądałam już kilka razy i za każdym razem inaczej patrzę na poszczególne postacie! Koniecznie zobacz! No a poza tym "Julie i Julia" oraz "Mine vaganti. O miłości i makaronach". Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 21. czy oh karol2 to bedzie odpowiedni film? pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 22. Ja polecam film fireproof - Próba ogniowa film z wielkim przesłaniem, wzruszający film ,który bardzo miło się ogląda

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oo dziękuję za propozycję! Na pewno obejrzę :)

   Usuń
 23. Zanim się pojawiles-przepiękny film
  Naprawdę Warto.

  OdpowiedzUsuń
 24. Uciekaj -dobry film ale trochę "przerysowany" koniec.

  OdpowiedzUsuń
 25. Super lista.
  Dzieki😊
  Większość oglądałam ale Jeszce mi kilka zostało.

  OdpowiedzUsuń
 26. Uwielbiam Zeszłej nocy! I często do niego wracam

  OdpowiedzUsuń
 27. Tak myślałam, gust filmowy też mamy podobny, wszystkie już oglądałam i kocham większość <3
  Pozdrawiam ciepło, Anna.

  OdpowiedzUsuń
 28. Moja propozycja to "Próba ogniowa" (2008).
  Małżeństwo, które przechodzi kryzys - po ciągłych kłótniach postanawiają się rozwieść. Kiedy o sytuacji dowiaduje się jego ojciec prosi go, aby postarał się uratować swój związek i daje mu notes, w którym zapisane są zasady do których przez 40 dni ma się stosował.
  Film na pewno skłania do refleksji i zdecydowanie polecam oglądanie we dwoje.

  OdpowiedzUsuń
 29. Kilka tytułów nie oglądałam, dxięki za wpis, już wiem co będę oglądała wieczorem przed telewizorem.

  OdpowiedzUsuń
 30. Przypomniałaś mi o istnieniu "Pod słońcem Toskanii" <3

  OdpowiedzUsuń

Instagram