2 września 2016

Jakie znaczenie mają ludzie, których spotykamy na swojej drodze?


sycylia | moda | blog modowy | cammy blog
Środek tygodnia. Pusta ulica, w powietrzu czuć zapach kończącego się lata. Moja zamyślona głowa skierowana ku górze (zawsze tam celuję, bo zdecydowanie bardziej wolę tajemniczo przeganiające się obłoki od zaśmieconego chodnika), gdy nagle odczuwam silne uderzenie w plecy i słowa - "Nie widziałam Cię tyle czasu!". A no tak! To znajoma ze studiów, faktycznie nie widziałyśmy się kilka a może kilkanaście miesięcy… I wtedy zapala mi się lampka! Jakie znaczenie mają dla mnie… spotkane na mojej drodze osoby, przedmioty oraz wydarzające się sytuacje?

Każdego dnia spotykamy na swojej drodze jakieś osoby, mijamy je na ulicy, w drodze do pracy, szkoły czy idąc do fryzjera. Niektóre z nich zostają z nami na dłużej, inne okazują się ulotne niczym liść, który z każdym dniem zmienia kolor, by w końcu stać się kimś innym, dlatego nie obce nam rozczarowania, zwątpienia i poczucie braku. Ale pośród 'worka znajomości' znajdujemy też prawdziwe perły i choć posiadają drobne skazy (w końcu nie każda perła jest idealnie kształtna) - pasują do nas i czujemy, że razem tworzymy coś niesamowitego. Poznane osoby są jak amulety, a czasami drogowskazy. Każdy z nich pojawia się na naszej drodze z jakiegoś powodu, jeśli teraz jeszcze tego nie wiesz, odpowiedź otrzymasz za miesiąc, rok, a może dziesięć lat. To wszystko ma sens, nawet wtedy, kiedy wali się cały Twój świat.

To wszystko ma (ukryty) sens 

Wtedy popatrz, które osoby wyciągają ręce i oferują Ci pomoc - to są Twoje ciche anioły. Bo choć świat przepełniony jest ignorantami i ludźmi bez sumienia, zawsze znajdą się Ci pełni dobrych cech. Ja w nich wierzę, a Ty? Niejednokrotnie przekonałam się o tym, że niezależnie od tego jak bardzo utknę, wokół mnie pojawiają się (lub cały czas są) wspaniali ludzie, którzy zawsze znajdą dla mnie czas, kopną mnie w tyłek lub zwyczajnie pogłaskają, jak spragnionego czułości kotka. Nasze życie jest w taki sposób zbudowane, aby każdego dnia dowiadywać się czegoś nowego na swój temat, otaczającego nas świata i zaistniałych sytuacji. Nawet wtedy, kiedy puszczają Ci nerwy i masz ochotę swojego rozmówcę zrzucić z trzydziestopiętrowego wieżowca, zastanów się - czy jego obecność faktycznie nie ma dla Ciebie zupełnie żadnego znaczenia? A może jego cechy drażnią Cię, bo sama je posiadasz i nie potrafisz nad nimi zapanować?

W życiu nic nie jest oczywiste. To, co piękne, magiczne i refleksyjne zostało głęboko ukryte, aby to dostrzec potrzeba ochoty, wysiłku i wiary. W ogóle wiara to głęboki temat, który kiedyś muszę tutaj poruszyć, bo bez niej nie byłoby z pewnością tego miejsca i mnie (w wersji aktualnej). Ona mnie buduje, dzięki niej działam każdego dnia…mniej lub więcej, ale bilans jest zawsze na plus.

Znaczenie 

Ludzie są wspaniali i potrzebni. To my kształtujemy codzienność i ludzką naturę, bez nas nie byłoby wielu dzieł, szalonych doświadczeń, rekordów, odkryć, zysków i strat. To wszystko działa i kręci się, bo my tym wszystkim jesteśmy. Poznajemy się, zakochujemy, doprowadzamy innych do szaleństwa, płaczemy, godzimy się, budujemy, niszczymy - taka nasza natura. Bez tego potykalibyśmy się o szary popiół i marzyli o istocie podobnej do nas samych, a my mamy to szczęście, bo mamy siebie! Dlatego nie spieprzmy tego i szanujmy siebie oraz zdanie innych osób. I NAJWAŻNIEJSZE - rób w życiu co tylko chcesz, spełniaj się, fruwaj, goń marzenia, ale nigdy nie krzywdź drugiego!

Dlatego zróbmy sobie tydzień dobrych uczynków albo chociaż obiecaj mi, że zaimponujesz komuś swoją charyzmą, osobowością lub wdziękiem i skłonisz spotkanego (nie)znajomego do głębszych refleksji…jak poniżej:

"Nie potrafiłem jej zrozumieć. Powinienem sądzić ją według czynów, a nie słów. Czarowała mnie pięknem i zapachem. Nie powinienem nigdy od niej uciec. Powinienem odnaleźć w niej czułość pod pokrywką małych przebiegłostek."  Antoine de Saint-Exupéry "Mały książę"


"Poznałem kogoś. To był przypadek. Nie szukałem jej. To było jak burza. Ona powiedziała coś, ja jej odpowiedziałem. Zanim się zorientowałem, chciałem, aby ta rozmowa trwała przez resztę mojego życia. Mam to przeczucie, że ona może być tą jedyną. Jest zupełnie szalona. Sprawia, że mam ochotę się śmiać. Trzeba nad tym popracować. Mówię o tobie, Karen. To jest ta dobra wiadomość. Zła jest taka, że nie wiem, co robić, by z tobą być. To mnie przeraża. Jeśli nie jestem z tobą teraz, to mam przeczucie, że się zagubimy. Ten świat jest wielki, pełen zakrętów i zmian. Ludzie mrugają i wtedy przegapiają tę chwilę, chwilę, która mogła zmienić ich całe życie. Nie wiem, co jest między nami. Nie wiem, dlaczego miałabyś marnować na mnie swój czas. Wiem, że cudownie pachniesz. Pachniesz domem." Hank Moody, Californication


Inspirujmy się wzajemnie i budujmy piękną codzienność pozornie zwykłego dnia!

Wszystkiego dobrego,
Kamila

bizuteria z apartu
podroze | moda
blog modowy
podroze
zdjęcia: Mateusz / obróbka: ja

TOP - Tutaj
SPODNIE - Tallinder (podobne znajdziesz Tutaj)
KOLCZYKI - Tutaj
WOREK - Tutaj
OKULARY - Ray Ban (podobne znajdziesz Tutaj)
BUTY - Jeffrey Campbell
PAZNOKCIE - Studio Papaya (Magdalena Janusz - Kraków)

« Nowszy post Starszy post »

10 komentarzy

 1. Ależ klimatyczne zdjęcia... pięknie! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne zdjęcia i wspaniały wpis. Bardzo mi się podobał!

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytając Twoje wpisy przenoszę się do innego świata,tego lepszego. Jesteś stworzona do pisania!

  P.S chciałabym mieć tą przyjemność i poznać Cię kiedyś osobiście :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepiekny tekst, dajacy duzo do myslenia!! Slicznie wygladasz :)

  www.ladyagat.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudowny wpis i piękna stylizacja! Pozdrawiam Ciepło! Daria

  OdpowiedzUsuń
 6. Piekny i inspirujacy wpis :)

  OdpowiedzUsuń

Instagram