19 października 2016

Jak sobie radzić z jesienną melancholią?


blog modowy | jesien 2016
Coraz dłuższe wieczory, wilgotne poranki i powtarzające się uczucie wyczerpania sprawiają, że brakuje nam energii i ochoty do działania. Czujemy się znużeni codziennością, tęsknimy za błękitem nieba oraz letnimi, beztroskimi chwilami. Budzące się w nas uczucie złości, nie ułatwia obecnej sytuacji. Jak więc radzić sobie z codzienną monotonią i spadkiem energii? Gdzie poszukiwać źródeł doładowania?

Najlepiej zacząć od siebie. I nie mam tutaj na myśli wielkich przemeblowań, po prostu poskładaj własne myśli w jedno i zobacz czego potrzebujesz. Daj sobie przestrzeń i wsłuchaj się w siebie. Doceń chwile w których zostajesz sama, bo właśnie wtedy masz szansę dowiedzieć się czegoś więcej na swój temat. To zadanie z pozoru banalne, jednak dla wielu praktycznie niewykonalne. Bo choć każdego dnia dysponujemy wolnym czasem, własny organizm karmimy resztkami. Narzekamy, krytykujemy, a winę zrzucamy na jesienną aurę lub inne niedogodności, a to nie jesień, tylko twoje emocje i nastawienie.


Docenianie codziennych przyjemności

Kiedy u mnie pojawiają się gorsze momenty wypełnione mniejszą motywacją lub całkowitym jej brakiem, daję sobie czas i skupiam się na codziennych przyjemnościach. Zapach świeżo zmielonej kawy o poranku, muzyka wywołująca zimny dreszcz na ciele, krople deszczu na szybie czy spacer z psem to codzienność, która sprawia, że mam apetyt na więcej.

"Jeśli nie potrafię z radością zmywać talerzy, jeśli staram się jak najszybciej skończyć tę czynność, by napić się herbaty, to również nie będę umiał wypić tej herbaty z radością. Trzymając w ręku filiżankę, będę rozmyślał o tym, co zrobię po wypiciu herbaty, nie będę więc skupiał się w pełni na jej aromacie i smaku. Bądź ciałem, umysłem i wszystkimi zmysłami w jednym miejscu i czasie, a poznasz prawdziwy smak herbaty. Poznasz życie tak bogate, jak jest naprawdę. " źródło: Po pierwsze ludzie

…bo spiesząc się, paradoksalnie tracisz swój czas.


Zadanie dla Ciebie: Wybierz jedną czynność i oddaj jej się w pełni.

sesja w paryzu
pozytywna energia
blogerka modowa

Próbowanie nowych rzeczy

Ponadto dbam o to, aby w moim życiu nie zabrakło różnorodności. Nawet podczas codziennej pracy, niezależnie od tego czy piszę artykuł na bloga, do gazety, czy też planuję nową kampanię reklamową, staram się spojrzeć na dane zagadnienie w kreatywny sposób. Moim celem jest przede wszystkim zdobycie nowej wiedzy oraz poszerzanie własnych horyzontów. Jakiś czas temu uświadomiłam sobie, że nie chcę stać w miejscu, dlatego odważnie idę naprzód...

Czytam książki z gatunków, które dotąd nie były mi znane, odkrywam nowe okoliczne parki, wyszukuję nieznanych mi wokalistów i rozkoszuję się ich muzyką. Eksperymentuję w kuchni, planuję kolejne podróże i zapisuję inspirujące cytaty, które spotykam na swojej drodze. To wciąż "MAŁE, nowe rzeczy", ale jeśli w nie uwierzysz i zaczniesz kolekcjonować - to odkryjesz własne lekarstwo na duże kłopoty.


"Dobrze żyć, to znaczy mieć słońce i deszcz, chmury i bezchmurne niebo, to wiedzieć, że jest jesień i zima i wiosna i lato, i że wszystko jest jakoś tam po coś. Nawet jak od razu nie widać po co." Małgorzata Dawid - Mróz


Zadanie dla Ciebie: Zrób coś zupełnie nietypowego i innego od otaczającej Cię większości i poczuj się dobrze w tej sytuacji, poczuj się jak wzorzec dla innych, a nie jak odmieniec.


I pamiętaj, że jeśli nie spróbujesz, nigdy się nie dowiesz. "Jeśli słuchalibyśmy wyłącznie naszego rozumu, nigdy byśmy się nie zakochali. Nigdy nie przeżylibyśmy przyjaźni. Nigdy nie rozpoczęlibyśmy biznesu, bo bylibyśmy zbyt cyniczni i krytyczni. Kierowanie się wyłącznie rozumem to nonsens. Aby prawdziwie żyć trzeba stawać na klifie, skakać w dół i budować swoje skrzydła po drodze." Annie Dillard


Wszystkiego dobrego dla Ciebie. Spraw, aby te jesienne dni bogate były w "zwyczajne codzienności", bo to one kryją w sobie niezwykłe ciepło i blask...

paryz
zdjęcia: Mateusz | postprodukcja: ja

SUKIENKA - Zara (podobne znajdziesz Tutaj)
PŁASZCZ - H&M Trend
BOTKI - Michael Kors (więcej modeli Tutaj)
KASZKIET - Eugenia Kim

PAZNOKCIE - Studio Papaya (Magdalena Janusz)
WŁOSY - Salon Moss

« Nowszy post Starszy post »

12 komentarzy

 1. Śliczna stylizacja :) Sukienka wygląda letnio, dlatego na pewno super będzie wyglądała jesienią i może poprawiać nastrój :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świtna kiecka i rewelacyjny płaszczyk!

  OdpowiedzUsuń
 3. Już samo spojrzenie na Twoje zdjęcia w tej kolorowej sukience, wystarczyło bym się uśmiechnęła do szarości za oknem :) Ja przeganiam melancholię, oglądając zdjęcia z wakacji. To z kolei prowokuje mnie do planowania kolejnych wyjazdów. Realizacja planów wymaga zebrania funduszy. Wniosek? Nie mam czasu na melancholię, marzenia rzadko spełniają się same - trzeba działać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Śliczna sukienka <3

  www.ladyagat.com

  OdpowiedzUsuń
 5. mmm..cudownie napisane :) wiem, że to tylko przenośnia ale ja zawsze się spieszę myjąc naczynia a mimo to potrafię się rozkoszować smakiem i zapachem kawy lub herbaty:)

  OdpowiedzUsuń

Instagram