30 grudnia 2016

Szczęśliwego Nowego Roku!


jak sie ubrac na sylwestra
Przed nami Nowy Rok, nowe wyzwania i plany. Chciałabym, aby każda z nas odkryła w nim coś więcej niż uciekający czas. Chciałabym, aby radość i uśmiech powodowały zmarszczki na naszych twarzach, a wrażliwość, dobro i spokój pukały do naszych drzwi. Chciałabym, żeby ten 2017 był dla nas przygodą i szansą jednocześnie!


A zanim wkroczysz w ten Nowy Rok, przeczytaj…

Pewien człowiek czuł się coraz gorzej, słabł i tracił koncentrację. Miał wrażenie, że życie z niego ucieka. W końcu postanowił pójść do lekarza. Lekarz zbadał go, ale nie znalazł żadnych fizycznych przyczyn choroby.
- Czy jest pan w stanie wypełnić dokładnie wszystkie moje instrukcje w ciągu jednego dnia? – zapytał lekarz.
- Tak, doktorze - odparł człowiek.
- W takim razie proszę, aby spędził pan następny dzień w miejscu, z którym związane są pana najszczęśliwsze wspomnienia z dzieciństwa. Może pan zabrać ze sobą jedzenie, ale proszę, aby pan z nikim tego dnia nie rozmawiał, nie czytał książek, nie pisał, nie oglądał telewizji ani nie słuchał radia.

Następnie lekarz wręczył człowiekowi cztery złożone kartki papieru i poprosił, by zalecenia z pierwszej kartki człowiek przeczytał o dziewiątej rano, z drugiej – w południe, z trzeciej – o piętnastej, a z czwartej – o osiemnastej.

- Mówi pan poważnie? – zapytał człowiek z niedowierzaniem.
- Gdy otrzyma pan rachunek za moje usługi, to zrozumie pan, że mówiłem poważnie - odparł lekarz.

Następnego dnia człowiek udał się na wybrzeże. O 9 rano otworzył pierwszą kartkę i przeczytał: „Słuchaj uważnie!”


Jak to: słuchać uważnie przez trzy godziny? Ponieważ jednak obiecał, że rzetelnie wykona instrukcje, człowiek zaczął słuchać. Najpierw słyszał zwykły szum morza i krzyki ptaków. Po jakimś czasie zaczął wyławiać inne dźwięki, które początkowo nie były takie oczywiste. Wsłuchując się w nie, człowiek myślał o tym, czego w dzieciństwie nauczyło go morze – cierpliwości, szacunku i poczucia współzależności wszystkiego, co istnieje. Człowiek słuchał dźwięków, słuchał ciszy i narastało w nim poczucie spokoju.

W południe otworzył drugą kartkę papieru i przeczytał: „Spróbuj wrócić wstecz!”
- Jak to: wstecz? – zdziwił się człowiek. Może chodzi o powrót do dzieciństwa, do szczęśliwych wspomnień? Człowiek zatopił się w myślach o swojej przeszłości. Przypomniał sobie najlepsze chwile, wracał pamięcią do najdrobniejszych szczegółów, a w środku robiło mu się ciepło.

O trzeciej popołudniu człowiek rozwinął kolejna kartkę. Do tej pory instrukcje były łatwe, ale tym razem lekarz przesadził. Na kartce było napisane: „Sprawdź swoje intencje!”

Początkowo człowiek zajął pozycję obronną. Myślał o tym, do czego dążył w życiu – o sukcesach, o sławie, o bezpieczeństwie  i znajdował pozytywne intencje do wszystkich swoich dążeń. Nagle jednak dotarło do niego, że te wszystkie motywy nie są dość dobre i być może, stąd bierze się jego obecny depresyjny stan. Człowiek starannie przeanalizował motywy swoich działań. Pomyślał o szczęśliwych chwilach z przeszłości i znalazł odpowiedź.

W pewnej chwili, z absolutna jasnością zdałem sobie sprawę - opowiadał potem, że jeśli motywy są niewłaściwe, to nic w życiu człowieka nie może być prawidłowe. Nieważne, kim jesteś – listonoszem, fryzjerem, agentem ubezpieczeniowym czy gospodynią domową. Jeśli kieruje tobą intencja czynienia czegokolwiek na rzecz innych, to twoje sprawy idą w dobrym kierunku. Jeżeli natomiast jesteś skupiony jedynie na własnych korzyściach, to sprawy idą w złym kierunku – to prawo jest tak samo oczywiste, jak prawo przyciągania.

Gdy zegar wybił osiemnastą, okazało się, że ostatnia instrukcja jest najłatwiejsza: „Napisz wszystkie swoje obawy na piasku” – przeczytał człowiek z czwartej kartki.
Ukucnął i napisał kawałkiem muszli kilka słów. Potem odwrócił się i ruszył przed siebie. Nie oglądał się. Wiedział, że za chwilę nadejdzie fala przypływu."

źródło: Arthur Gordon


sylwester / karnawal
naszyjnik

Korzystając z okazji, chciałam Ci bardzo podziękować za wspólnie spędzony rok. Za to, że jesteś, czytasz i uczestniczysz. To dzięki Tobie było wyjątkowo! :)

sylwester stylizacje
TOP - Zara (podobne znajdziesz Tutaj)
SPODNIE - H&M (podobne znajdziesz Tutaj)
FUTERKO - Zara (podobne znajdziesz Tutaj)
NASZYJNIK - Apart

« Nowszy post Starszy post »

18 komentarzy

 1. Cudowne zdjęcia! Uwielbiam <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudowne zdjęcia jak zawsze. A tekst piękny :) Tobie również zyczę szczęśliwego nowego roku!

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne zdjecia!
  Szczęśliwego Nowego Roku ! :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Klimatyczne zdjęcia ;) życzę by rok 2017 był rokiem gdzie odnajdziemy się no nowo ,gdzie miłość będzie naszą potegą,dobro drogowskazem obyśmy byli lepsi ,mądrzejsi ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękny tekst , jak i wszystkie wcześniej. Czytam twego bloga od jakiegoś czasu (a mam duuużo więcej lat). To jest w tobie ciekawe i piękne, że nie trzeba mieć dużego doświadczenia życiowego a doceniać i zauważać to , co jest najważniejsze w życiu. Podziwiam cię za kreatywność i prostotę. Chciałabym aby moje córki takie były. Życzę
  aby ten rok był dobry.

  OdpowiedzUsuń
 6. Przepiękna sesja! Świetnie wyglądałaś! :-)

  Szczęśliwego Nowego Roku!

  OdpowiedzUsuń
 7. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku, dużo zdrowia, miłości i samych sukcesów !:) Piękna sesja :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Przepięknie!
  Wszystkiego co najpiękniejsze Cammy! ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Szczęśliwego Nowego Roku!!! Ślicznie wyglądasz :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jest w Tobie niezwykła dojrzałość, mądrość i uważność...? Tak, to chyba właściwe słowo. Piszesz o tym, co w życiu naprawdę ważne i cenne. Inspirujesz, motywujesz, skłaniasz do refleksji... Ja również dziękuję Ci za ten wspólny rok - cieszę się, że jesteś :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Te zdjęcia! Nie mogę się napatrzeć, naprawdę <3

  OdpowiedzUsuń
 12. Świetnie dobierasz tło do zdjęć, na których wyglądasz cudownie.

  OdpowiedzUsuń
 13. Piękna historia, piękna sesja - idealne zakończenie minionego roku :))

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie wiem, na jakiej ja planecie żyłam, że nie wiedziałam o Twoim blogu.
  Zrobiłaś na mnie wielkie wrażenie! Wspaniale tu u Ciebie.

  OdpowiedzUsuń
 15. Ahhh... a ja miałam i mam tą przyjemność śledzić Twój blog od dawna.
  Nr.1 na mojej liście czytelniczej od dawien dawna...

  OdpowiedzUsuń
 16. Wyglądasz przepięknie ! Niesamowicie kobiecy strój, odsłonięte piękne ramiona i wysokie botki/szpilki! To tego delikatna biżuteria, nic więcej nie trzeba.

  OdpowiedzUsuń

Instagram