6 lutego 2017

Interpretacja siebie


Kiedy się tutaj pojawiam, chcę Ci przekazać jak najwięcej dobrych myśli. Siły, która przecież i tak w Tobie drzemie. Chcę Ci otworzyć oczy na możliwości, które nieustannie spotykasz na swojej drodze, ale być może ich nie zauważasz. Chcę, abyś nie żyła wyłącznie opinią innych ludzi… Marc Levy powiedział kiedyś, że każdego ranka, po przebudzeniu, otrzymujemy kredyt w wysokości osiemdziesięciu sześciu tysięcy czterystu sekund życia na dany dzień. Kiedy wieczorem kładziemy się spać, niewykorzystana reszta sekund nie przechodzi na następny dzień - to, czego nie przeżyliśmy w ciągu dnia, jest na zawsze stracone, pochłonięte przez wczoraj.

Jeśli chcesz coś zrozumieć lub zmienić, przeczytaj...

"Pewnego dnia, rankiem przyszedł do mnie jakiś mężczyzna i powiedział:
- Jesteś boski.
Odpowiedziałem:
- Masz rację!
W tym czasie przyszedł drugi mężczyzna i powiedział:
- Możesz się niemal równać z diabłem.
Odpowiedziałem mu:
- Masz rację!
Pierwszy mężczyzna trochę się zaniepokoił. Powiedział:
- Jak to możliwe? Przecież obaj nie możemy mieć racji.
Odpowiedziałem mu:
- Nie tylko wy dwaj, lecz miliony ludzi mogą mieć rację mówiąc o mnie. To, co mówią na temat mojej osoby, tak naprawdę określa ich samych. Przecież mnie nie znają! To niemożliwe, bo nie poznali samych siebie. To co mówią, to zaledwie ich własna interpretacja.
Mężczyzna zapytał:
- W takim razie kim jesteś? Jeśli to tylko moja interpretacja, że jesteś boski i jego interpretacja, ze jesteś diabłem, to kim jesteś?
Powiedziałem:
- Jestem sobą. Nie posiadam interpretacji siebie i nie jest mi potrzebna. Jestem po prostu szczęśliwy będąc sobą, cokolwiek to oznacza.


Nikt nie może powiedzieć niczego o tobie. Cokolwiek ludzie mówią - mówią to o sobie. Ale ty stałeś się rozdygotany, ponieważ nadal kurczowo trzymasz się fałszywego centrum. Fałszywe centrum jest zależne od innych, więc stale przejmujesz się tym, co inni mówią o tobie. Zawsze podążasz za innymi, starasz się być godny szacunku, nieustannie dekorujesz swoje ego. To samobójstwo.

Zamiast przejmować się tym, co mówią inni ludzie, lepiej zacznij patrzeć do wewnątrz…"
źródło: Osho


Czasami, koncentrując się na opinii innych ludzi, przestajemy rozkoszować się smakiem własnego życia. A więc, rób swoje i nie zapominaj, żeby każdego dnia wysłać w świat, choć jeden prawdziwy uśmiech.

zdjęcia: Mateusz Mraz / postprodukcja: ja

PŁASZCZ AUDREY (wełna + kaszmir) - Madelle
MOM JEANS - Zara (podobne znajdziesz Tutaj)
TOP Z GORSETEM - Zara (podobne tutaj)
BOTKI - Topshop by Zalando
KASZKIET - H&M% (podobne tutaj)
« Nowszy post Starszy post »

13 komentarzy

 1. Aż się rozmarzyłam od rana... ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudny artykuł :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam te Twoje teksty, może dlatego, że tak często znajduję w nich cząstkę siebie, tego, co przeżyłam, z czym się zmagałam. Myślę, że tak naprawdę opinia innych na nasz temat, przestaje mieć na nas wpływ, gdy zbudujemy pewność siebie, gdy uświadomimy sobie kim jesteśmy, czego chcemy w życiu, w jakim kierunku podążamy i gdy uświadomimy sobie swoją wartość. Zbyt często budujemy sobie w głowach swój własny obraz, przeglądając się w oczach innych...
  Ps. Płaszcz po prostu cudny :) Pozdrawiam ciepło z zaśnieżonego Podlasia :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakiś czas temu czytałam książkę Beaty Pawlikowskiej, w której wypowiadała się o fałszywych kodach w podświadomości. Wydaje mi się, że ta niewłaściwa interpretacja siebie pochodzi właśnie z takich kodów. Po prostu, jeśli całe życie słyszymy, że coś nam nie wychodzi bez zmian w podświadomości nam się to nie uda. Najzwyczajniej w świecie interpretujemy siebie jako niezdolnych do tego czegoś.

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam twoje posty są bardzo prawdziwe jest z w nich sama sentencją naszego życia. Zdjecia jak zwykle przepiękne pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten tekst daje naprawde do myslenia.. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetne zdjęcia i bardzo dobry tekst. Na pewno zacznę wpadać na bloga częściej, bardzo się cieszę, że tu trafiłam! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Pięknie wygląda ten top z gorsetem! :)
  Co do tekstu, to myślę, że opinia innych, która jest po prostu krytyką bez żadnego sensu - nie powinna nas obchodzić, jeżeli jednak jest to opinia z cennymi radami, to powinna być przyjęta jak najchętniej :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Przeczytałam kiedyś, że bycie sobą jest najlepszym wyborem i najwygodniejszym zarazem :)
  Małgorzata

  OdpowiedzUsuń

Instagram