19 lipca 2017

Oddech lata... (Wspomnienie Toskanii)


Buchnęło ciepłem…rozgrzane myśli, smak malin i letni wiatr na skórze. Spragnieni dotyku ciepła pędzimy na spotkanie, a z głośników słychać... - They say I'm too young to love you.


Ja wsysam w siebie lato tak jak dzika pszczoła wsysa miód (…). Zbieram wszystko w jedną dużą bryłę lata, żeby żyć nią, kiedy… kiedy nie będzie już lata (…). To jest taki wielki przekładaniec, są w nim wschody słońca i czarne jagody na gałązkach, i piegi na twoich ramionach, i blask księżyca nad rzeką wieczorami, i niebo pełne gwiazd, i las, i upał południa, kiedy słońce złoci sosny, i przelotne deszcze wieczorne, i wszystko inne, i wiewiórki, i lisy.
Astrid Lindgren


O, siądź na moim oknie, przecudowne lato,
niech wtulę mocno głowę w twoje ciepłe pióra
korzennej woni.
Maria Pawlikowska-Jasnorzewska


Lato miało własną logikę i zawsze coś ze mnie wyciągało. W lecie miało chodzić o wolność, młodość, brak szkoły i obowiązków, przygodę i odkrywanie. Lato księgą nadziei. Dlatego tak je kochałem i jednocześnie nienawidziłem. Ponieważ zmuszało mnie do tego, aby wierzyć.
Benjamin Alire Sáenz


Tamtego ranka, na wietrze zapowiadającym lato, pocałunki smakujące zapachem skóry na słońcu. Jej pierwsza miłość. Pamięta, jak bardzo była przekonana, że nie będzie już nigdy innej. (...) Kłos sypie się w jej palcach, jak stare myśli, proste marzenia, przedwczesne obietnice.
Federico Moccia


Letnie miesiące, myślę, są jak nieświadomość zbiorowa. Wszyscy pamiętamy melodię piosenki, którą śpiewał obwoźny lodziarz. Każdy dobrze wie, jak to jest oparzyć gołe uda na zjeżdżalni rozgrzanej słońcem niczym nóż w ogniu. Nie ma takiego człowieka, który w letni wieczór nie leżał w trawie na wznak, z zamkniętymi oczami, czując krew pulsującą pod powiekami i nie myślał tylko o tym, żeby ten dzień był choć troszeczkę dłuższy niż poprzedni.
Jodi Picoult


Upał, gęsty i lepki niczym miód, ospale rozlewa się po polach. Powietrze pachnie nonsensem, pozorami spokoju i beztroski.
Katarzyna Zyskowska-Ignaciak


Gdybyś miała opisać lato, który cytat wybrałabyś? A może posiadasz własną definicję…?

TOSKANIA
zdjęcia: Mateusz / postprodukcja: ja

KOSTIUM - Diverse
KOSZULA - H&M Trend
KOSZYK - Zalando
KOLCZYKI - Elixa
« Nowszy post Starszy post »

22 komentarze

 1. Odpowiedzi
  1. Bardzo pojemny i za to go polubiłam podczas wakacji! :)

   Usuń
 2. Nie mogę się napatrzeć! Zdradź proszę jak obrabiasz zdjęcia, ze są tak piękne? ❤️

  Buziaki!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Monika :) Właściwie nad każdym pracuję indywidualnie. Używam do tego głównie Photoshopa. I pewnie widać, że bardzo zaprzyjaźniłam się z efektem ziarna :)

   Usuń
 3. Przepiękny tekst i zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Co jak co - stylizacja fajna, ale zdjęcia... to one tutaj nadały odpowiedniego klimatu. Podoba mi się to strasznie! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mi miło! Dziękuję! Ostatnio mocno zaangażowałam się w poszerzanie wiedzy na temat postprodukcji zdjęć, więc tym bardziej cieszy mnie taka wiadomość :)

   Usuń
 5. Rewelacyjnie opisałeś lato. Super wybrane cytaty a w połączeniu z twoimi zdjęciami to naprawdę prawdziwe lato. Serdecznie pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. jaki cudny kostium! nie przypuszczałam, że takie modele można znaleźć w Diverse! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Rewelacyjne zdjęcia. Jesteś zawodową modelką?

  OdpowiedzUsuń
 8. Przecudowne zdjęcia, kocham je oglądać <3 Twoje stylizacje takie inspirujące!

  Carmelatte

  OdpowiedzUsuń
 9. Lato... mimo upływu czasu już zawsze będzie dla mnie naznaczone wspomnieniem podlaskiej wsi, chłodem rosy przyklejającej się do stawianej o świcie na trawie bosej stopy, zapachem mokrej ziemi, kłującym dotykiem włochatych kłosów zbóż, srebrem księżyca, unoszącego się nad starymi, drewnianymi chatami, złotem zachodzącego słońca... Latem czas się dla mnie zatrzymuje, myśli krążą, ulatują w przeszłość, tęsknota dojrzewa i rozlewa się po duszy ciepłem. Lato - synonim szczęścia...

  OdpowiedzUsuń
 10. I love your summer look, and your photos are amazing.
  sexy prom dresses

  OdpowiedzUsuń

Instagram