29 września 2017

Jaką wartość mają relacje w naszym życiu?


Jest wczesny poranek. Zimno, świat otulony mgłą. Czuć jesienną aurę. Włączam wodę i wyjmuję cytrynę. Obserwuję budzące się do życia miasto. Chodniki powoli zapełniają się ludźmi idącymi do pracy lub po świeże pieczywo. Robią to dla innych, robią to dla siebie. Czarują świat wokół. Dbają o wzajemnie relacje i bliski kontakt...

Relacje społeczne, obok stanu fizycznego i psychicznego, stanowią jeden z podstawowych filarów naszego samopoczucia. Wszystko czego doświadczamy, lepiej smakuje, jeśli dzielimy to z innymi ludźmi. W końcu jako istoty społeczne, mamy wielką skłonność do działań grupowych. Nie od dzisiaj wiadomo, że dobrzy i karmiący nasze wnętrze ludzie są dla nas niczym pierwszy wiosenny deszcz. Motywują, dodają skrzydeł oraz pozwalają wierzyć w lepsze jutro. Takich ludzi warto szukać, a jak już ich znajdziemy to należy ich odpowiednio doceniać. Jeśli po spotkaniu czujesz się pełna sił i inspiracji, a w Twojej głowie rodzą się nowe pomysły, musisz wiedzieć, że doświadczasz cudownej relacji interpersonalnej. Bo tak naprawdę ludzie, którzy odnoszą w życiu największy sukces to - nie Ci posiadający ogromne sumy pieniędzy, ale Ci - którzy mają serce, pełne miłości i gotowe do tworzenia bliskich relacji, opartych na przyjaźni lub miłości.

Robert Więckiewicz powiedział kiedyś: „Nie interesują mnie pozorne relacje, pozór kontaktów i samozachwyt, że jesteśmy en vogue, trendy, w głównym nurcie. Nie jesteśmy. Jesteśmy w dupie. Jeśli pani nie usiądzie i nie będzie mogła porozmawiać ze swoimi bliskimi normalnie, to jest pani w dupie, za przeproszeniem. I siedem tysięcy znajomych na Facebooku nic tu nie pomoże.”


Pozorna rozmowa, szybka kawa i spojrzenie wybiegające w przód, to podobno znak naszych czasów.

Ale czy obowiązek? 

Jesteśmy tu tylko na chwilę, tylko na moment. Nikt z nas nie wie, ile on potrwa. Wartością samą w sobie dla nas, jako ludzi, powinien być kontakt z drugą osobą. Bliski, szczery i prawdziwy. Kontakt z rodzicami, rodzeństwem, przyjaciółmi, znajomymi. Kontakt z ludźmi spotkanymi przypadkowo, gdzieś tam na ulicy, w pracy czy podczas spaceru z psem. Zwykła rozmowa, która zaczaruje Twoje serce albo przyniesie nieoczekiwany zwrot w życiu. Według Alexa Barszczewskiego, wchodząc w relacje z innymi ludźmi zdobywamy wiedzę o nas samych, co pozwala nam uzmysłowić sobie, jakie mamy prawdziwe możliwości, pragnienia i priorytety. Często jest tak, że wyrastając w jakimś środowisku, narzuca nam ono pewien scenariusz życia, pewne wyobrażenia o nas i dopiero takie zderzenie się ze światem innych ludźmi pokazuje nam, że, być może, pewne nasze pragnienia czy potrzeby są zupełnie inne niż dotychczas myśleliśmy. 

HOTEL

Na różnych płaszczyznach...

Formuła mojej pracy umożliwia mi spotkania z wieloma kreatywnymi ludźmi. W ten sposób poznaję, uczę się i doceniam piękno, które przewija się w moim życiu każdego dnia. Do napisania dzisiejszego wpisu dotyczącego relacji międzyludzkich zainspirowała mnie pewna data, a właściwie historia, którą tworzą ludzie. Ponad rok temu pojechałam do Warszawy, tam czekał na mnie nowy projekt, kolejne wyzwanie. Zupełnie nie wiedziałam czego mogę się spodziewać. Okazało się jednak, że właśnie podczas tego spotkania narodziła się przyjaźń, która trwa do dzisiaj. Sound Garden Hotel i jego niepowtarzalny Sound Team sprawili, że uwierzyłam w moc budowania trwałych i wartościowych relacji na każdej płaszczyźnie, nawet tej zawodowej. Od tamtego czasu razem z Sound Garden współpracujemy regularnie, to dzięki nim lepiej poznałam Warszawę. Zrobili mi niesamowitą niespodziankę organizując cudowny weekend z moją mamą z okazji jej święta. To z nimi wybrałam się w poszukiwaniu świątecznego drzewka oraz przypomniałam sobie jak jeździ się na łyżwach. Jak każda trwała relacja, tak i ta, oparta jest na pełnym zaufaniu, które powoduje, że chcemy rozwijać naszą przyjaźń. Wiecie, że z przyjaźnią jest tak, że jeśli nie zatroszczymy się o nią, to ją stracimy? Może nie zauważymy tego od razu, ale przyjdzie taki moment, w którym zrozumiemy, że jej już nie ma, a powodem tego będzie brak odpowiedniej uwagi. Każdy z nas się zmienia i rozwija, co sprawia, że nasze relacje zmieniają się razem z nami, ale ważne jest, aby odpowiednio je pielęgnować. Wtedy będą trwałe i coraz silniejsze. Mam nadzieję, że moja relacja z Miłoszem, Kasią, Beatą, Tatianą, Krzyśkiem i całą resztą wspaniałego Sound Team będzie rozwijać się jak najdłużej i pozwoli nam na stworzenie wielu wspólnych projektów dla Was.

A jak Wy dbacie o swoje relacje z najbliższymi, współpracownikami, osobami przypadkowo spotkanymi? Jestem ogromnie ciekawa...

zdjęcia: Mateusz/postprodukcja: ja

SPODNIE - Mango
KURTKA - Stradivarius
ZEGAREK - Albert Riele
NASZYJNIK - Apart
BUTY - Paso a Paso

Zdjęcia wykonaliśmy w Sound Garden Hotel.
« Nowszy post Starszy post »

7 komentarzy

 1. Jesteś mega dobra w ty co robisz twoje teksty zawierają wiele mądrości. Uwielbiam do ciebie wracać i zawsze czekać niecierpliwie na nowy post. Zdjecia jak zawsze rewelacyjne. Życzę miłego i słonecznego weekendu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie liczą się pieniądze liczy się to co mam w serach jacy jesteśmy naprawdę<3 człowiek jest taki zabiegany ,że czasami zapomina o starych przyjaciołach ,dawno nie widzianej ciotce czy wujku to trzeba zmienić.... staram się jak mogę utrzymywać kontakt i bliskie relacje a ostatnio częściej spotykam się z kolezankami ,które ze mną pracowały -jest miło ,są łzy wzruszenia..... :)tak powinno być .

  OdpowiedzUsuń
 3. Często tą najwspanialszą relacją okazuje się ta, po której wcale tego nie oczekiwaliśmy... I to, kiedy orientujesz się, że zupełnie za nic otrzymujesz od kogoś tak wiele jest chyba jednym z najmilszych doświadczeń w życiu. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękny post! Zgadzam się jak najbardziej - relacje z innymi ludźmi i wspólnie kreowane wspomnienia to najważniejsze, co mamy w życiu.
  Szczęście przeżywane w samotności nigdy nie będzie tak wielkie jak dzielone z kimś innym :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten uśmiech <3 Prawdziwe relacje są najważniejsze... to one, to inni ludzie czynią nas szczęśliwymi, bez nich nie mamy nic, jesteśmy nikim, nie uszczęśliwią nas pieniądze, kariera, status, jeżeli nie mamy kogoś blisko... Miłego wieczoru. Jestem tutaj.

  OdpowiedzUsuń

Instagram