5 marca 2018

Dobro, które możesz wnieść w życie innych


Świat w zwolnionym tempie. Miejsce na dzień i noc. Piegi zwrócone do słońca i oddech ciszy na piersi. Czasem to wystarcza, aby poczuć bijące serce miasta. Rozglądasz się, dotykasz jego dłoni i dajesz się pochłonąć światu. Przy nim potrafisz rozciągać czas i naprawdę żyć. Bez czarnych myśli, niepotrzebnych obaw i zmyślonych zagrożeń.

Życie, które dzieje się tuż obok

Ludzie zbyt często skupiają się na własnym wewnętrznym dialogu, zapominając ile dobra mogą wnieść w życie, które dzieje się tuż obok nich.

W sobotę odwiedziłam pobliskie schronisko dla zwierząt. To była trudna wizyta, opleciona płaczem i bólem serca. Pozostawiła we mnie wiele przemyśleń. Smutne oczy niewinnych istot wypełnione ogromną nadzieją. One wszystkie wierzą i ja również, dlatego pomagam, jak tylko mogę. Chcę Ci powiedzieć, że Ty również możesz.

Wyjście poza obszar własnej wygody i komfortu życia daje coś więcej... Dzięki dotykaniu różnych sytuacji bardziej odczuwam, doceniam i jestem. Wiesz skąd się bierze narcyzm, depresja? Bardzo często z egocentryzmu i skupiania myśli wyłącznie na sobie.

Otwórz okno i zobacz, ile ludzi może potrzebować Twojej obecności.


"Z czasem zrozumiałam, że rozmowy często ustępują ciszy, a dotyk potrafi powiedzieć więcej niż słowa. Są emocje, które poruszą nas zdecydowanie mocniej, niż cała paleta różnych uczuć. I takie chwile, które będą dla nas ważniejsze niż długie lata. Są ludzie, którzy zapiszą się w naszej historii krótkim epizodem dużo intensywniej niż tłumy, które poznawaliśmy przez całe życie. Tacy, którzy jednym zdaniem zmienią nasze spostrzeganie świata, w sposób zdecydowanie piękniejszy niż inni długimi i skomplikowanymi wyjaśnieniami. Są ludzie, których istnienie znaczy dla nas więcej niż bliskość innych. Tacy, przy których nie ma znaczenia czas, miejsce ani odległość. Przy których właściwie nic nie ma znaczenia. Po prostu są ludzie tacy jak Ty, którzy zapierają mi dech w piersiach i nie potrafię znaleźć odpowiednich słów. Wiesz, tacy przy których blednie cały blask Wszechświata." Aleksandra Steć


zdjęcia: Mateusz

A na zdjęciach mój ukochany Kraków i jeden z piękniejszych zachodów słońca.


TUNIKA, BERET - Zara%
PŁASZCZ - Madelle
GOLF - Wólczanka (podkradziony mężowi)
NASZYJNIKI - Mango
BOTKI - Baldowski
PASEK - SecondHand

« Nowszy post Starszy post »

7 komentarzy

 1. Piękny temat a zdjęcia urocze. Serdecznie pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękny temat a zdjęcia urocze. Serdecznie pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Każdy Twój wpis to dzieło sztuki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne, głębokie i poruszajace. Z przyjemnościa wracałam do niektórych zdań I fragmentów, Żeby zostały ze mna na dłużej

  OdpowiedzUsuń
 5. świetny wpis :) Zdjęcia bardzo klimatyczne, dodają jeszcze większego uroku tekstowi :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Każdy z nas jest dobry i powinien czynić dobro by świat był lepszy ;)Śliczna Ty 💞💓

  OdpowiedzUsuń

Instagram