8 marca 2018

Od kobiety dla kobiety, czyli co musisz dzisiaj przeczytać...


Dzisiaj Dzień Kobiet. Wyjątkowy dzień dla każdej z nas. Wiosna budzi się do życia, nieśmiało rozkwitają pąki kwiatów, place zabaw zapełniają się beztroską zabawą dzieci, a pośród tego wszystkiego - jesteś Ty. Kobieta, która każdego dnia tworzy swój najważniejszy projekt, zwany życiem.

Chciałabym...

Chciałabym, choć na moment wyrwać Cię z codziennej gonitwy i dać Ci coś więcej niż tylko słowa. Bo zasługujesz na to. Bo jesteś piękna. Bo jesteś wartościowa. W związku z tym, że coraz częściej obserwuję zaburzoną relację umysłu z ciałem, chciałabym zwrócić uwagę na to, co jest najistotniejsze w tej relacji. Jeśli wzajemnie zaczniemy akceptować i kochać siebie, przede wszystkim na poziomie umysłu, to również inaczej będziemy postrzegać własne ciało, które jest piękne, nawet z dodatkowymi fałdkami czy centymetrami. W życiu nie jest najważniejsze to jak wyglądamy, ale jakimi jesteśmy ludźmi w ogóle i jak się czujemy w swoim ciele. Czy szanujemy własne decyzje? Czy wiemy co znaczy równowaga i wdzięczność, a także miłość do samej siebie?


Czego pragną kobiety?

Prawie zawsze tego samego. 

Miłości, bo lubimy mieć kogoś blisko swojego serca. Kogoś, kto będzie patrzył na nas gdy śpimy. I parzył kawę o poranku, trzymał kciuki w ważnych momentach. Kogoś, komu nie będzie przeszkadzał nasz upierdliwy charakter. Kogoś, kto będzie akceptował nas, takimi jakie jesteśmy. 

Odwagi do działania i odwagi w byciu sobą, nawet za cenę bycia "innym" od reszty.

Kogoś, kto będzie z jednego obozu, bo kobiety pragną harmonii i zgody, niestety zbyt często wzajemnie oskarżamy siebie nawzajem, krytykujemy i wytykamy błędy, a wystarczyłoby być dla siebie oparciem i zrozumieniem. Uwolnione od ocen, bez sztucznych masek, które narzuca nam nowoczesny styl życia, pełne ciepła, możemy sobie naprawdę wzajemnie pomóc.


Kochane pamiętajcie, że siła oraz kobiecość rodzą się głęboko w Nas. Makijaż możemy zmyć jednym przesunięciem wacika, a wypracowana przez nas wartość jest niezmienna, trwała oraz silna. 


Kochajcie siebie, dbajcie o siebie i nie zapominajcie o sprawianiu sobie przyjemności, nie tylko w Dzień Kobiet!

zdjęcia: Mateusz

PŁASZCZ, SPODNIE, BERET - Zara
GOLF - Wólczanka (z szafy męża)
TOREBKA - vintage sklep (Kolorowe Nastroje Kraków)
PIERŚCIONEK - vintage (5 zł)
APASZKA - vintage
BOTKI - Renee

« Nowszy post Starszy post »

9 komentarzy

 1. Ale pięknie napisałaś!!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuje za ten post myśle,ze w imieniu wielu kobiet. Przepiękne zdjęcia,są bardzo urokliwe .Milego dnia .Pozdrawiam wierna czytelniczka.

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudowna kobietka...
  Wspaniały blog jedyny w swoim rodzaju...zawsze znajduję tu głębokie przemyślane tematy😍

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne słowa! ;) A te spodnie, nieśmiało wystające spod płaszcza są śliczne! Widać wiosnę. Pozdrawiam, Kasia

  OdpowiedzUsuń
 5. najlepsze słowa od kobiety dla kobiety ;-)

  Dziękuję Ci kochana za ten wpis!

  Pozdrawiam,
  Weronika

  OdpowiedzUsuń
 6. Piekny wpis.

  Pozdrawiam cieplo,
  Aleksandra

  www.aleksandrabzdzikot.pl

  OdpowiedzUsuń

Instagram