21 maja 2018

Jestem zwyczajnością chwili


Jestem zwyczajnością chwili. Jestem poszukiwaczem pięknych przeżyć, uczuć i doświadczeń. Gubię się, aby za chwilę na nowo odnaleźć. Kolekcjonuję momenty, inspiruję się dawnymi czasami i manierami również. Potrafię krzyczeć z radości biegając po łące i płakać z byle powodu. Dla jednych zwykły dziwak, dla innych pokrewna dusza. Zawsze otwarta na ludzi i ich świat. Czasem pod nadmiarem informacji nasiąkam jak gąbka. Gubię się w chaosie informacji i uparcie szukam równowagi. Zakochana w Portugalii, nietkniętych cywilizacją terenach, magicznych plażach i ogromnych klifach, gdzie wstrzymuje się na kilkanaście sekund oddech. Często wsłuchuję się w odgłos wody, błądzę wzrokiem po jej zmieniających się kolorach i w myślach mocno ją tulę. Czuję wolność, kiedy mam mokre stopy od delikatnego piasku, włosy zmierzwione morskim powietrzem i skórę muśniętą ciepłym słońcem.

Kiedyś krytykująca każdy własny krok.

Wątpiąca we wszystko cokolwiek się wokół mnie działo, dzisiaj odbudowuję zniszczenia i z nadzieją patrzę w przyszłość. Już nie uciekam, kiedy w okno puka lęk przed ośmieszeniem i wstydem. Naciągam na wątłe ramiona gruby koc, kiedy potrzebuję pobyć sama. W chwilach bezsilności najlepiej rozumiem się ze swoim czworonożnym przyjacielem. Jego mokry nos i oczy pełne miłości rozumieją więcej niż niejeden najlepszy specjalista. Pod przykrywką odwagi, siedzi we mnie ten poraniony wewnętrzny introwertyk, który zawsze macha do mnie, kiedy chcę być blisko i szczerze z Wami. To już najwyższy czas, aby powiedzieć, że zakumplowałam się z nim, ale przede mną wciąż wiele pracy... Czasem tak łatwo jest zwątpić, tak łatwo jest uwierzyć w dawne strachy, potknięcia, błędy i niedoskonałości.

sielski klimat

Marzyciele

Marzyciele. Ludzie, którzy powstali z delikatnych płatków kwiatów. Oplatają domy, myśli i uczucia innych. Szepczą do ucha, że jeszcze będzie lepiej, że jeszcze daj sobie czas. Zamykają troski w łagodnym spojrzeniu. Tkwią w melancholii i wierzą w szczęśliwe zakończenia. Mają dla Ciebie kieszenie pełne czasu i słodkich czereśni. Zjawiają się zawsze wtedy, kiedy ich potrzebujesz. Ludzie z wypisanym dobrem na twarzy. Cieszę się, że na swojej drodze spotkałam takich ludzi. Pełnych wiary, optymizmu i nadziei. To dzięki nim mam siłę na kolejne piękne dni.

Zawsze o nich ciepło myślę, kiedy wyruszam w nową drogę. 


A jak Ty opisałabyś siebie i dzięki komu to zawdzięczasz?


'Ludzie zostali stworzeni, by być kochanym. Rzeczy zostały stworzone, aby z nich korzystać. 
Powodem dla którego świat jest w chaosie jest to, że rzeczy są kochane, a ludzie wykorzystywani.'


Kochani jeśli poszukujecie pięknych zegarków na wiosnę mam dla Was -10% rabatu z hasłem RETRO na modele ze strony: ZEGAROWNIA. Pamiętajcie, aby przy zakupie zegarków wybierać autoryzowane sklepy. Dzięki temu macie gwarancję i pewność, że zegarek jest oryginalny.


zdjęcia: Mateusz

BLUZKA, NASZYJNIK - Targ Vintage w Krakowie
SPODNIE - Mango
ZEGAREK - CASIO Retro
TOREBKA - La Petite Sardine
« Nowszy post Starszy post »

13 komentarzy

 1. Wrażliwa dusza, romantyczka zakochana w ludziach i świecie. W wiekiem coraz bardziej świadoma swojej kobiecości. Tak naprawdę dopiero ją odkrywająca. Delikatnie trzymam ją za rękę, niepewnie..
  Ciągle zagubiona w tym krzykliwym świecie. Co ranek słyszę szept natury. Szelest trawy, szum ptasich skrzydeł ten zapomniany skrawek świata mnie woła a ja chce biec boso, śmiejąc się głośno.
  Dużo zawdzięczam sobie. Wiele przeżyłam. Ale to wszystko zbudowało mnie od podstaw. Dlatego jestem jaka jestem i wiem jaka chce być. Mój mąż, mój anioł pomaga mi uwierzyć w siebie i wciąż powtarza, że ludzie mnie pokochają za to jaka jestem, nikogo nie udając. A ja mam z tym problem.. i chciałabym być taka jak Ty.. mieć ta cudowne zdjęcia jak Ty.. ��

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gosiu światło, które nosisz jest tylko w Tobie...podążanie za kimś sprawi, że kolejny raz utkniesz w jakiś niepotrzebnych oczekiwaniach wobec siebie. Każda z nas jest indywidualnością, każda z nas może dać światu coś od siebie, tylko trzeba to w ciszy usłyszeć. Nigdy nie próbowałam nikogo naśladować, bo wiem, że to droga donikąd...

   Nasze zdjęcia to baaardzo długi proces. Wróć proszę do pierwszych wpisów (prawie 8 lat temu) i zobacz jak wiele się zmieniło :)

   Wszystkiego dobrego dla Ciebie.

   Usuń
 2. A co to za targ vintage? Tez jestem z Krakowa :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To była IV edycja targów mody Kogel Mogel (tutaj więcej szczegółów: http://krakow.carpediem.cd/events/6418068-targi-vintage-i-retro-kogel-mogel-at-dolne-m-yny/), niestety sama dowiedziałam się o wszystkim w dzień wydarzenia i dotarłam tam na godzinę przed zamknięciem. Będę czekać na kolejną edycję! :)

   Usuń
 3. Przepięknie ujęte! "że jeszcze będzie lepiej, że jeszcze daj sobie czas" - to idealnie pasuje do większości osób, które wciąż gonią i nie widzą nic innego poza postawionym sobie celem. Odpocząć, być cierpliwym i dać sobie czas. To takie cenne.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta bluzka to mistrzostwo <3

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepięknie ;)
  Każda z nas ma do pokonania drogę w celu poznania siebie. Ja nadal odkrywam, napawając się każdą chwilą podróży ;)
  Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem...zwyczajnością chwili, poszukiwaczem pięknych przeżyć, uczuć i doświadczeń; gubię się (zdecydowanie za często), ale dosyć szybko się odnajduję, kolekcjonuję momenty i potrafię krzyczeć z radości (i bólu)... Uwielbiam ;-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękne zdjęcia, cudowna bluzka ❤️
  Kim ja jestem? Matka, ale nie taka matką kwoką, a kobietą. Mimo dzieci wciąż jestem tez sobą i walczę o to każdego dnia. Mimo i wbrew temu co daje mi los. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Cudnie. Łza w kąciku oka. Gratuluję siły,która pozwoliła Ci być dzisiaj tam,gdzie jesteś. Jak udało Ci się zaprzyjaźnić z własną melancholią? Jeśli chodzi o osobowość,to również jestem melancholiczką, jednak póki co wciąż w drodze ku polubieniu i zaakceptowaniu siebie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Co masz na myśli pisząc jestem zwyczajnością chwili ?

  OdpowiedzUsuń
 10. Kamila , już 3 razy zadałam pytanie co masz na myśli mówiąc jestem zwyczajnością chwili - dlaczego nie pojawia się ani moje pytanie ani tym bardziej odpowiedź . Interesuje mnie to , bo hasło - chociaż bardzo lotne - trochę dla mnie niezrozumiałe . Często czytam twoje posty i mam wrażenie że czasem zdanie są bardzo piękne , ale chyba nie końca zrozumiane .

  OdpowiedzUsuń

Instagram