18 czerwca 2018

Kolejna lekcja uważności / migawki z Krety


Pustkowie. Wokół góry porośnięte czymś zielonym odbijają echo wody. Niepokojąca cisza i całkowity brak ludzi. Okoliczności, które są tak bliskie mojemu sercu. Wybieram się na bardzo wczesną przechadzkę. Na zegarku dochodzi szósta piętnaście. Powietrze pachnie jeszcze nocą i zaspanym krajobrazem. Odważnie stawiam krok za krokiem, bo czuję się w tym miejscu bezpiecznie i swojsko. Momentami podbiegam, unoszę dłonie. W koszyku spakowane życie i mój stary aparat. Kiedy docieram na pole oddalone kilka kilometrów od naszego pokoju, przecieram oczy ze zdumienia. Przez głowę przelatuje mi myśl, że - naprawdę znam to, czego doświadczę. Ten widok to dla mnie coś zupełnie nieodkrytego...

Jego kojące spojrzenie

Jego kojące spojrzenie sprawia, że podchodzę bliżej. Obserwujemy się. Nasze ruchy są tak delikatne i swobodne, że mam ochotę się przytulić. Biała sierść lśnij w budzącym się do życia słońcu, a barwna grzywy przypomina pędzel. Choć wiem, że to koń, dla mnie jest mustangiem. Wolnym i pięknym. W takim miejscu mogłam prosić o wszystko, ale to, czego doświadczyłam było czymś niesamowitym. Kolejna lekcja uważności. Bycia tu i teraz.

Długo odwracam za nim głowę. Niezdarnie stawiam powrotne kroki. Najchętniej zostałabym w tym miejscu cały dzień. Na szczęście razem ze mną odchodzi zapach mięty, który od teraz kojarzyć mi się będzie z tym miejscem.


zdjęcia: Mateusz

BLUZKA - POLANKA (polska marka)
SPÓDNICA - POLANKA (polska marka)
ZEGAREK - Albert Riele
« Nowszy post Starszy post »

10 komentarzy

 1. Ale pięknie <3
  Pozdrawiam ciepło
  Sylwetta

  OdpowiedzUsuń
 2. śliczna zdjęcia a Ty wyglądasz jak zawsze przepięknie;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję Wam za każde słowo! Czuję nieopisaną wdzięczność :*

  OdpowiedzUsuń
 4. Klimat Twoich zdjęć jest niepowtarzalny. A Twoja wrażliwość i poetyckość tak unikalna, że aż zapiera dech w piersiach. Jestem fanką od dawna:)

  www.oneshotperday.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Wyjątkowo piękna!
  Ten konik skradł moje serce. <3

  OdpowiedzUsuń
 6. Cudownie, moda na grochy wraca! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetna sukienka, idealnie pasuje do klimatu zdjęć :P

  OdpowiedzUsuń

Instagram