3 grudnia 2018

20 pozytywnych nawyków, które stosuję w swoim życiu


Szelest suchej trawy, świst wiatru, delikatne krople deszczu na włosach i policzkach...spokój myśli. To wszystko zatrzymane w słowach, a przecież mijająca chwila była tylko ulotnością. Ułamkiem sekundy, której już nigdy nie powtórzę. Zbieram więc wspomnienia i wciąż wierzę w trwałość uczuć...niegasnących. Praktykuję niezwykłe działanie dobrych nawyków. Nawlekam na nić życia dobre uczynki, przypadkowe uśmiechy. Nadzieję zawsze noszę w kieszeni i dzielę się nią...bo warto żyć nie tylko dla siebie.

Dziś odkrywam przed Tobą moje podstawowe, pozytywne nawyki, które systematycznie powtarzam w codziennym życiu i dzięki nim obserwuję magiczne rezultaty. Wam też polecam, w końcu całe nasze życie składa się z nawyków i to od nas samych zależy, jak będzie wyglądać nasza codzienność.


Lista pozytywnych nawyków

1. Codziennie wieczorem podziękuj za przynajmniej trzy rzeczy, które wydarzyły się danego dnia (mogą być to również osoby).

2. Koncentruj swoje myśli na pozytywach. W końcu to, na czym koncentrujesz swoją uwagę, na czym ogniskujesz skupisko swojej energii – to do siebie przyciągasz i to staje się Twoim światem.

3. Po przebudzeniu uśmiechnij się do siebie i powiedz: "To będzie dobry dzień!"

4. Wieczorem przed pójściem spać lub rano przygotuj swoją listę zadań na kolejny dzień.

5. Mów swoim bliskim, że są dla Ciebie ważni i bardzo ich kochasz.

6. Codziennie przeczytaj jakiś motywujący artykuł lub cytat, sentencję. 

7. Nie porównuj się z innymi. Życie każdego z nas wygląda inaczej i nigdy nie wiemy jakie rzeczy skrywa druga osoba.

8. Zawsze witaj ludzi z uśmiechem, a na pożegnanie, życz im miłego dnia.

9. Pielęgnuj swoje marzenia i codziennie przez kilka minut wizualizuj je, tak jakby już się spełniły. „Jeśli nie wiesz dokąd zmierzasz, to na pewno tam nie dotrzesz”

10. Zerwij kontakt z toksycznymi ludźmi. Nie zmuszaj się do kontaktów, które wywołują u Ciebie negatywne emocje.

11. Przestań narzekać i skup się na pozytywnej zmianie.

12. Jeśli czegoś nie wiesz, powiedz o tym otwarcie - to żaden wstyd.

13. Swoim zachowaniem nie wywyższaj się nad innymi.

14. Szanuj ludzi, bez względu na to jaki zawód wykonują.

15. Nie próbuj wpływać na rzeczy, które nie są zależne od Ciebie.

16. W chwilach kryzysu szukaj rozwiązań, a nie dodatkowych przeszkód.

17. Jeśli już podjęłaś jakąś decyzję, nie rozmyślaj czy na pewno była właściwą.

18. Bądź zdecydowana i cierpliwa (efekty na pewno przyjdą).

19. Jeśli czujesz wewnętrzne napięcie idź na spacer, głęboko, świadomie oddychaj lub wytańcz je (choćby przed lustrem w domu).

20. Wypisz w widocznym miejscu (kalendarz, tablica) pięć rzeczy, które chcesz doświadczyć w ciągu całego swojego życia lub stwórz swoją listę marzeń.


Koniecznie podziel się ze mną swoją opinią odnośnie budowania pozytywnych nawyków :) Ściskam!Dzisiejszy wpis to pierwsza odsłona mojej współpracy z Skagen. Zegarki tej marki wyróżnia duńskie minimalistyczne wzornictwo połączone z wyjątkowymi materiałami i sprawdzonymi mechanizmami. W modelu, który wybrałam znajdziecie zestawienie różowo-złotej koperty z niebieskim paskiem, co tworzy bardzo nowoczesny design. 

W ramach współpracy z marką Skagen mam dla Was kod zniżkowy -10% na zakup modelu z mojej stylizacji (Skagen SKW2731) w sklepie otozegarki.pl - CAM-XMASS1, ważny do 15 stycznia 2019.


zdjęcia: Mateusz/postprodukcja: ja

ZEGAREK - Skagen
PŁASZCZ - Taranko
SPÓDNICA, SWETER - Mango 
« Nowszy post Starszy post »

9 komentarzy

 1. Witaj Kamilo :) Wyznam Ci, że skupiłam się na punkcie 9. Marzenia. Tak dobrze je mieć, tak dobrze świadomie obierać kierunek w życiu, kierując się głosem serca, podszeptami naszej duszy. Czasami jednak w życiu pojawia się Chaos, sami już nie wiemy czego chcemy, dokąd iść, jaki kierunek obrać... W takich momentach tak ważne jest zaufać Życiu, bo głęboko wierzę w to, że ono nas gdzieś prowadzi. Toteż nawet jeśli nie wiesz dokąd zmierzasz - pozwól życiu płynąć. Gdziekolwiek masz dotrzeć, prędzej czy później tam dotrzesz. Nawet jeśli wokół jest chaos, zamęt, niewiedza co dalej... Czasami to jest potrzebne. "Na początku był Chaos...", czytamy w mitologii greckiej. W Chaosie odpada Stare i przychodzi Nowe. To czas przeobrażania. Toteż dajmy się prowadzić Życiu. Ono zawsze gdzieś prowadzi. Gdziekolwiek mamy dotrzeć, na pewno tam dotrzemy :) Takie moje wieczorne refleksje na dzisiaj. Abstrahując od filozofii, przepiękne zdjęcia :) Jest w Tobie radość, świeżość, coś nieprzeciętnego :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kochana! Wszystkie do wydrukowania, albo co lepsze do zapamiętania i wprowadzenia w życie! ❤ Wszystkiego co najlepsze dla Was!

  OdpowiedzUsuń
 3. Och droga Cammy... To cudowny post! Jesteśmy zachwycone i zmotywowane do działania! Właśnie takich nawyków poszukiwałyśmy... Dziękujęmy Ci za nie 💕

  OdpowiedzUsuń
 4. Czesc z nich tez wprowadzam w zycie :) pozdrawiam i zapraszam ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobre nawyki się przydają, ale ja w sobie kocham jednak te złe :P Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Kamila - błagam - sprzedaj mi ten płaszcz !!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Płaszczyk to własność mojej mamy :))
   Uwielbiam go i czasem pożyczam ;)

   Usuń
 7. Ooo powiem, tak niektóre punkty mamy wspólne :) ja się uśmiecham zawsze... :) czy do wroga czy do przyjaciela :) Z toksycznymi skończyłam w tym też z toksycznym związkiem...przez któy stałam się nerwusem i trochę cholerykiem :) ale teraz zaczynam żyć po swojemu:) wraca spokój duszy :)

  jesteś jedyną kobietą w internetach, która jest tak ciepła, pogodna, radosna...i potrafi cieszyć się z takich drobnostek :) uczę się powoli od Ciebie :) nie narzekania...dziś cieszyłam się z deszczu,,,bo w krk był bardzo potrzebny :) jesteś moim wzorem :) Trzymaj się cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń

Instagram