5 sierpnia 2020

Wycieczka na wieś i letnie nawilżanie skóry


lato u camma
Wschodzące słońce. Pola, które kiedyś były na wyciągnięcie ręki. Jawna bliskość natury, która kiedyś nie była przeze mnie odpowiednio doceniana. Ostrożnie podchodziłam do tematu życia na wsi w przyszłości. Nęciło mnie to, co odległe i nieznane. Być może miało to sens? Być może miasto pozwoliło mi oswoić się z tematem przyrody, kiedy nie miałam jej obok siebie? Zbyt zawiłe, ale dostrzegam w tym wszystkim sens. Tęsknota, która obecnie odzywa się w sercu, gdy zbyt długo nie czuję zapachów z pól. Smutek, który lokuje się w jednej ze zmarszczek na twarzy. Pamiętam to wszystko… i tęsknię - dzieciństwo pełne beztroski na mojej ukochanej wsi i pierwsze lata w Krakowie, kiedy łapczywie chłonęłam każdy skrawek zakurzonego miasta. Te doświadczenia dały mi przestrzeń na lepsze poznanie samej siebie… a z wiekiem obserwuję zupełnie nowe spojrzenie. Uczę się, wciąż i na nowo. Otwarta głowa i serce. 

Na wyciągnięcie ręki...

Jestem dziewczyną ze wsi, żyjącą w mieście i wciąż blisko mi do wiejskich rozkoszy. Uwielbiam mieć wieś na wyciągnięcie ręki, blisko, ale jednak z dostępem do miasta. Trudny przypadek. Wizyta na wsi daje mi tak wiele. Czuję, że mogę się tutaj otworzyć na doznania, które przynosi świat. A jest ich o wiele więcej niż mogłabym pomieścić. Czasami nawet złoszczę się, że niewystarczająco skorzystałam z tego, co oferuje mi wszystko dookoła, ale szybko tłumaczę sobie, że przyjęłam tyle, na ile tylko mogłam. Chwila spędzona na hamaku, zapach zaczerpnięty z warzyw rosnących w ogródku rodziców czy ognisko rozpalone wieczorem, aby poczuć, że świat, który nas otacza jest darem. Pamietajmy o tym i cieszmy się z każdej chwili, choćby trwała najkrócej. 

taniec w deszczu

Lato

Czułam się, niczym najszczęśliwsze dziecko, kiedy w upalny dzień zraszaliśmy się zimną wodą, a stopy tańczyły po trawie. Rozkosz dla moich zmysłów. Kiedy ostatnio tak robiliście?

 Za każdym razem, kiedy przyjeżdżam w moje rodzinne strony zachwycam się kwiecistymi łąkami, które mijam, co kilka kroków. 

Przywołują na myśl jeden z utworów, który zawarłam w mojej książce Szelest słów: Marzyciele. Ludzie, którzy powstali z delikatnych płatków kwiatów. Oplatają domy, myśli i uczucia innych. Szepczą do ucha, że jeszcze będzie lepiej, że jeszcze daj sobie czas. Zamykają troski w łagodnym spojrzeniu. Mają dla Ciebie kieszenie pełne czasu i słodkich czereśni. Zjawiają się zawsze wtedy, kiedy ich potrzebujesz... Delikatne płatki kwiatów przypominają mi moją delikatną marzycielską duszę. Potrzebuję wody, która pozwoli mi przetrwać. 

soraya

Nawilżanie...

Ostatnio w moje ręce trafiła nowość od marki Soraya - linia AquaShot. To kosmetyki, które nastawione są na głębokie nawilżanie. Idealnie pasują więc na letnie dni, kiedy słońce łaskocze nasze ciała mocniej niż zwykle. Wybrałam dla siebie z tej inii kremowy hydrożel do skóry normalnej, którego głównymi składnikami są wulkaniczna woda termalna, kwas hialuronowy i peruwiańskie drzewo tara. Ta mieszanka sprawia, że skóra dostaje potężny zastrzyk nawilżenia. Swój wybór uzupełniłam o mineralny żel do mycia twarzy, mineralną wodę micelarną i nawadniającą mgiełkę mineralną. 

kosmetyki nawilzajace

Nawadniająca mgiełka mineralna od Soraya działa jeszcze lepiej niż zraszanie zimną wodą. Uwielbiam w upalne dni mieć ją blisko przy sobie i co jakiś czas skierować delikatną mgiełkę na swoją twarz i dekolt. Daje niesamowite uczucie ukojenia i orzeźwienia. Skóra świetnie na to reaguje. 

W linii AquaShot znajdziecie jeszcze odświeżającą maskę peel of oraz nawilżającą maskę w płachcie, a także hydrożel do cery suchej/wrażliwej i tłustej/mieszanej. Każdy może więc stworzyć w ramach tej linii kompletny rytuał pielęgnacyjny, który będzie dostosowany do różnych potrzeb skóry i wieku.

mgielka nawilzajaca
letni klimat
dbanie o skore« Nowszy post Starszy post »

6 komentarzy

 1. A myślałam, że tylko ja jestem tak rozdarta pomiędzy miastem i wsią! Lubię czuć przestrzeń i mieć możliwość przebywania w ogrodzie, ale z drugiej strony lubię też miejską energię i wszystko to, co oferuje miasto

  OdpowiedzUsuń
 2. Nawilżanie latem to podstawa! Bardzo mnie zainteresowałaś tymi kosmetykami, ale jak pisałaś o tych kroplach zimnej wody a rozgrzanej skórze... Ach! Zapragnęłam właśnie takich sielskich wakacji na wsi :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kochana bardzo ciekawy wpis :) Mega wyglądasz w tej sukience :>

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepiękne zdjęcia :) Z tą serią kosmetyków się już spotkałam ale nie miałam jeszcze okazji jej używać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo interesujący wpis, pozdrowionka!

  OdpowiedzUsuń
 6. świetne zdjęcia, oddają wiejski klimat <3

  OdpowiedzUsuń

Instagram