23 maja 2016

6 tekstów, które pomogą Ci zrozumieć świat i działanie ludzi


sesja w wilanowie | blog modowy | blog o modzie | biala bluzka
Z czego składa się nasze życie? Czy wszystkie komunikaty, które do nas docierają są jasne i jednoznaczne? Jak zrozumieć siebie i innych? Nie znam jednoznacznej odpowiedzi na te pytania, ale codzienna obserwacja otoczenia pozwala mi doświadczać więcej i mocniej. Wiem, że człowiek uczy się przez całe życie, ale czasem przychodzi taki moment, kiedy sam zastanawia się w którą stronę powinien pójść, jaką decyzję podjąć lub kogo posłuchać…


Chciałabym, abyś dzisiaj odpowiedzi na swoje głęboko ukryte pytania odnalazła w tych krótkich tekstach. Mam nadzieję, że pozwolą Ci one zrozumieć siebie, świat, a szczególnie (bardzo często) niezrozumiałe działania ludzkie.


1. "Kiedy ujrzysz olbrzyma, sprawdź wpierw pozycję słońca - i zwróć uwagę, czy to czasem nie cień Pigmeja" Novalis


2. "Gdy będziesz pożyczał ludziom z ciężkim trudem przez ciebie zapracowane pieniądze, albo gdy je nawet dasz, powiedzą o tobie - skąd ona ma taką forsę, jaki sknera, zbiera i zbiera a z drugim się nie dzieli. Gdy będziesz dawał ludziom rzeczy, które sobie spod serca wyrywasz, bo ci służyły znakomicie, albo któreś otrzymał od święta czy na czarną godzinę, powiedzą - tylko tyle dał?
Gdy będziesz służył ludziom swoim czasem, nawet kosztem zaniedbywania obowiązków, swojego odpoczynku, snu i posiłków, powiedzą - on właściwie nie ma nic do roboty, mógłby się czymś zająć.
Gdy będziesz pomagał ludziom w ich trudnych chwilach, brał do swego domu, karmił, poił, opiekował się, a potem wycofasz swoją pomoc, bo uznasz, że już czas trudny przeminął - to się po prostu na ciebie obrażą albo będą mieli przynajmniej do ciebie żal.
Gdy będziesz się starał wykonywać swój zawód maksymalnie uczciwie - to powiedzą, żeś pazerny na pieniądze albo że chcesz zrobić karierę, zająć kierownicze stanowisko, albo udowodnić, żeś lepszy.
Im więcej będziesz pracował, służył, poświęcał się, im bardziej będziesz starał się żyć uczciwie - tym łatwiej oskarżą cię, żeś cudzołożnik, oszust, kłamca, cham i bezczelny, a przynajmniej nie całkiem normalny albo dziwak.
Czy z tego wynika, że masz rezygnować z takiego postępowania? Nie, bo byłbyś podobny do faryzeuszy, którzy wszystko czynią, aby być widziani przez ludzi. Tylko wiedz, że tak jest. Załóż to sobie od samego początku, żebyś się potem nie zdziwił. Na pociechę powiem ci, że zawsze się znajdzie jakaś Magdalena, jakiś Jan, który cię zobaczy w prawdzie i zachwyci się tobą. Ale to już tylko na pociechę, żebyś się nie załamał. " Mieczysław Maliński "Przed zaśnięciem"

blog o relacjach | o swiadomym zyciu | o modzie | blogerka z krakowa

3. "Gdy nie wiesz, co robić – przeczekaj. Przetrzymaj. Żyj tak, jak samo się żyje. Zluzuj. Przyjdzie moment, gdy otrzymasz znak – prędzej czy później. Najważniejsze, to wiedzieć, że oczekujesz i być gotowym na spotkanie z tym, na co czekasz." Luis Rivera


4. "Możemy zmieniać pracę, partnerów albo religie, ale dopóki nie zmienimy się wewnątrz – będziemy przyciągać tych samych ludzi i te same okoliczności."


5. "Pomocne może być przypomnienie sobie gorzkiej prawdy, że gdy cudza wada szczególnie mocno kogoś irytuje, oznacza to, że nie nauczył się jeszcze akceptować jej u siebie." Gael Lindenfeld


6. "Czy widziałaś, jak biega, krzyczy i tańczy dziecko? Czy zauważyłaś, że robi to bez wyraźnych powodów? Nie ma nic. Zapytaj je dlaczego jest szczęśliwe, a ono nie będzie umiało ci odpowiedzieć. Pomyśli, że zwariowałaś, że jesteś niespełna rozumu. Czy potrzebny jest powód, by być szczęśliwym? Dziecko będzie zszokowane, że owo ”dlaczego” w ogóle się pojawiło. Wzruszy ramionami i pobiegnie zajęte swoimi sprawami i znów będzie tańczyć i śpiewać. Dziecko nie ma nic. Nie jest jeszcze ani premierem, ani prezydentem, ani gwiazdą filmowa, ani Rockefellerem. Cały jego dobytek to kilka muszelek albo kamyków znalezionych nad brzegiem morza. To wszystko."


Pięknego dnia dla Was! :)

sesja w lazienkach w warszawie | blog o modzie | moda polska | blogerka krakow
sesja w warszawie | blog o modzie | blog modowy | cammy blog | cammy kamila mraz
wiosna w polsce | sesja w warszawie | blogerka
cammy blog | blogerka modowa | moda
zdjęcia: Mateusz

BLUZKA - SheIn (podobne znajdziesz Tutaj)
JEANSY - Zara (podobne znajdziesz Tutaj)
BALERINY - Jeffrey Campbell via Shopbop
TOREBKA - Tallinder
OKULARY - Fossil
ZEGAREK - am:pm via Apart
TASIEMKA - pasmanteria

« Nowszy post Starszy post »

13 komentarzy

 1. Wszystkie cytaty są niezwykle mądre i urzekające, ale drugi i szósty zrobiły na mnie największe wrażenie... czysta prawda.
  Stylizacja zaś udana jak zawsze, bluzka jest niesamowita :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam zwłaszcza ten cytat o zmianie otaczających nas osób:)
  Stylizacja jak zawsze high fashion.

  http://www.ladycrazyloop.pl/

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe porady kochana.
  Problem z moją osobą jest taki, że nie należę do cierpliwych ludzi.
  I czekanie, przeczekiwanie " przysłowiowej burzy" to nie dla mnie.
  Co potem ma gorsze skutki dla mnie.

  Pozdrawiam Zocha
  http://www.zocha-fashion.pl/

  OdpowiedzUsuń
 4. Super wpis!! Ale ta bluzka jest przepiękna :P

  www.ladyagat.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Swietny post, cytaty sa bardzo ,bardzo prawdziwe ,a przez to bardzo smutne.Uwielbiam takie Twoje wpisy.Zdjecia super ,super i jeszcze raz super .Pozdrowienia dla Ciebie i oczywiscie dla tego spiocha pod biurkiem.!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Trzeci cytat najbardziej mnie uderzył... Świetny wpis!
  Pięknie wyglądasz w tej stylizacji :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Olśniewasz! Zresztą jak zawsze! ;)

  ______________________
  PERSONAL STYLE BLOG
  http://evdaily.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. So true what you said about connecting with fashion.

  OdpowiedzUsuń
 9. Szóstka najbardziej mi się podoba z cytatów ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetne cytaty. Pięknie wyselekcjonowane. Do wydrukowania i czytania codziennie rano:)

  OdpowiedzUsuń

Instagram