18 września 2017

O przypadkowym spotkaniu, wartościowych relacjach i wspomnieniach, które mają wpływ na moją codzienność


Spacerowałam pustymi uliczkami parku. Wiatr targał moje włosy i zasłaniał nimi oczy. Mimo to, szłam dalej. Spacery z psem zawsze traktuję jako własną, darmową terapię… Myślę wtedy o wszystkim albo zupełnie o niczym. Obserwuję otoczenie, zmieniające się barwy liści na drzewach i pewnego starszego pana, który zawsze siada na tej samej ławce, rozgląda się, ale nigdy nie uśmiecha… Wygląda na zamyślonego i samotnego. Ma siwe włosy i prawdopodobnie bogaty bagaż doświadczeń na plecach. Lubię koło niego przechodzić, bo mam wrażenie, że to wypowiedziane "dzień dobry", to taki pozytywny sygnał dla nas, jako ludzi. Wywołuje spokój i daje świadomość, że możemy na siebie liczyć, nawet jeśli się nie znamy. Wokół wiele smutnych wieści, dlaczego miałabym przegapić okazję do zrobienia czegoś maleńkiego, dobrego. Starsi ludzie wywołują we mnie silne emocje. Najczęściej wzruszają. A to dlatego, że obserwując ich, przypomina mi się własne dzieciństwo. Odwiedziny u babci, która choć zbyt szybko zniknęła z mojej drogi, nauczyła mnie kilku ważnych rzeczy i uwrażliwiła na zapach świeżej drożdżówki. Lubię do tego wracać. W jej domu zawsze było ciepło i rodzinnie. Niedzielne popołudnia, kiedy razem z bratem biegaliśmy wokół domu i szukaliśmy ciekawego zajęcia. A kiedy go nie znajdowaliśmy, to liczyło się tylko tyle, że spędzaliśmy ten czas razem. Rodzina ma ogromne znaczenie, bez niej jesteśmy nikim.

Nie zawsze doceniamy to, co mamy, dlatego doceniajmy. Teraz, dzisiaj, zawsze.

jak nosic beretke

"Tak wiele rzeczy odkładamy na półkę pod tytułem "odpowiedni czas". Kreślimy w głowie wielkie plany, scenariusze, pragniemy uznania i sukcesu. Czekamy… Na miłość, na szczęście, na pieniądze, na lepszą pracę, na wakacje, na założenie rodziny. Każdy dzień przekształcamy w oczekiwanie. Żyjemy przejściowo. Przejściowe kłopoty, przejściowe mieszkanie, przejściowe długi, przejściowa zabawa. I kiedy tak na serio zaczynamy żyć? Po wielu latach, półka pod tytułem "odłożone na odpowiedni czas" zaczyna się niebezpiecznie uginać pod ciężarem naszych niespełnionych pragnień. Otwieramy zdziwione oczy, bo nagle okazuje się, że coś takiego jak odpowiedni czas w ogóle nie istnieje. Jest tylko dziś. Nic więcej."

To dziś, to spacer po parku, porozrzucane liście, samotny, starszy pan i moje "dzień dobry". To ludzie, których kocham każdą cząstką siebie. To świadomość, że przy Nim jesteś najlepszą wersją siebie, bo nikogo nie udajesz. Kiedy byłam małą dziewczynką zastanawiałam się, w jaki sposób ludzie zakładają rodziny i skąd wiedzą, że to właśnie "ta" osoba, skoro na świecie są nas miliony. Odpowiedź przyszła parę lat później. Wystarczyło spojrzenie i kobieca intuicja. To się czuje. Nie musiałam nikogo pytać o zdanie. Po prostu jesteś sobą. A On w Ciebie wierzy, kibicuje Ci i po ludzku wspiera. Lubi w Tobie te cechy, których Ty nie znosisz. To tak cholernie dużo.

pasek skorzany

Od zawsze byłam ciekawa świata i innych ludzi. Zawsze biegłam w ogień i wybierałam trudniejsze ścieżki, choć łatwe były w zasięgu wzroku. Gdyby nie dłoń rodziców, nie wiem, czy postępowałabym równie odważnie. Z nimi czułam się mocniejsza. Wiedziałam, że mogę na nich polegać. Byli i są moim oparciem. Ale swoje musiałam przejść. Musiałam się poparzyć, żeby coś poczuć i zrozumieć.

Możesz latami zastanawiać się czy zrobić pierwszy krok albo po prostu ruszyć… Wtedy dzieją się rzeczy niezwykłe. Pamiętaj tylko o ludziach, których codziennie spotykasz na swojej drodze.

moda jesienna
zdjęcia: Mateusz / postprodukcja: ja

PŁASZCZ, BERET - Zara
PASEK - Bellera.
BIŻUTERIA - Pandora
SPODNIE - Vintage
BUTY - Zara

PAZNOKCIE - Studio Papaya
« Nowszy post Starszy post »

30 komentarzy

 1. Mądry tekst bo zawiera wiele cennych wskazówek. Urokliwe zdjecia jak zwykle u ciebie. Serdecznie pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję Ci za ten wpis - szczególnie fragment "Po prostu jesteś sobą. A On w Ciebie wierzy, kibicuje Ci i po ludzku wspiera. Lubi w Tobie te cechy, których Ty nie znosisz. To tak cholernie dużo." ... popłynęła mi łza współodczuwania

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Madziu a ja dziękuję, że jesteś!

   Wysyłam ciepłe uściski i życzę Ci spokojnej nocy :)

   Usuń
 3. Moj pierwszy przeczytany tutaj wpis. Zostaje na dłużej. ��

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeden z tych bardzo wzruszających wpisów na Twoim blogu. Dziękuję Ci za niego! ♥

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Paulina dziękuję! To wspaniale uczucie wiedzieć, że jest tutaj inna Kobieta, która czuje podobnie...

   Usuń
 5. Awesome article as always! All your pictures are very beautiful & stylish. xoxo
  Saltrock discount code

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny wpis! Twoje posty nie tylko cieszą oko super zdjęciami, ale również można poczytać coś ciekawego i dobrze napisanego :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy płaszcz jest z obecnej kolekcji? Wspaniały!

  OdpowiedzUsuń
 8. uwielbiam oglądać Twoje zdjęcia i stylizacje:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Piękne słowa i równie piękne fotografie. Wielu z nas mówi, że żyje chwilą, ale tak na prawdę chyba tylko niektórzy rozumieją, co to w rzeczywistości oznacza...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety to prawda…żyjemy szybko i w tym pędzie często zapominamy o tym, co dla nas najważniejsze.

   Usuń
 10. Wspaniała dawka motywacji i energii! <3

  OdpowiedzUsuń
 11. Cudowna stylizacja <3 wszystko po prostu ekstra ze sobą wygląda <3

  Carmelatte

  OdpowiedzUsuń
 12. piękna Ty i piękny Wawel w tle :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Wspaniały inspirujący post i niezwykle urokliwa Ty w przepięknej stylizacji! Brakuje tylko zdjęcia ze spaceru w parku ze starszym Panem w tle :>

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się uchwycić jeden inspirujący moment. Póki co, mijam starszego Pana każdego dnia w parku. Dzisiaj też przyszedł...

   Usuń
 14. Wspaniały post Kamilo. A Ty wyglądasz zachwycająco :-)

  OdpowiedzUsuń
 15. Piękne, poetyckie, ale też takie prawdziwe... Dziękuję za ten wpis w ten jesienny szary dzień

  OdpowiedzUsuń
 16. Czuć przelane emocje. Piękna słowa, które trafiły do mnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę, że potrafiłaś je tutaj odnaleźć. Całuję.

   Usuń

Instagram