15 marca 2018

Słowa do których wracam, gdy pragnę wyciszenia


Moje ciało spokojne, niczym tafla niewzruszonej wody, choć w środku wszystko kipi od nadmiaru informacji. Czasem tak bywa. Kiedy ktoś mi mówi, że moja motywacja jest udawana - milczę. Wiem, że nikomu nie muszę niczego udowodniać. Robię to, co podpowiada mi serce. Chcę dzielić się dobrymi emocjami. Wśród nas są kobiety, które z jakiś powodów mają trudniejszy start w życiu lub moment. Przechodzą załamanie albo poszukują swojej drogi. Każdy gdzieś goni, każdy do czegoś zmierza. Dla mnie najważniejsze jest, aby w tej pogoni za "czymś lepszym" pozostać sobą i w pełni akceptować słońce oraz padający deszcz. 

Cichutko, a czasem coraz głośniej

Jestem wdzięczna, że mam szansę doświadczać. Kiedy mam ochotę się śmiać, to właśnie to robię (długo i całą sobą, aż doprowadzam do bólu brzucha), ale kiedy przychodzi trudny czas, zawijam się w kłębek miękkiej wełny i płaczę. Cichutko, a czasem coraz głośniej. Łzy płyną po policzkach, wytyczając sobie drogę. Nie rezygnuję z emocji, bo one są mną.


A później wracam kolejny raz do książki Agnieszki Maciąg i powtarzam za nią:

"Myśl o tym, co dobre. Aby nie tracić cennych zasobów energii i kreować to, czego naprawdę pragniemy, nauczmy się kontrolować swoje myśli. W nich ukryta jest potężna energia, która tworzy nasze światy i zdarzenia. Uwielbiam to zdanie: "Powiedz, o czym myślisz, a powiem ci, jaka będzie twoja przyszłość". Cała nasz moc tkwi w umyśle, jest nią właśnie myśl. Osoba o mentalności ofiary przyciąga do siebie "katów", aby pomogli jej podtrzymać te emocje. Na tej samej zasadzie możemy sprawić, by w naszym życiu znalazło się to, co najlepsze. Aby czynić to świadomie, aby kreować swój los, musimy się nauczyć panować nad swoimi myślami. Tu punktem wyjścia może być joga, która pomaga rozpoznać stan umysłu. (...) Nasze umysły to swego rodzaju anteny, które odbierają różnego rodzaju przekazy. Czasem łapiemy się na tym, że przebywając z daną osobą, zaczynamy myśleć podobnie jak ona. Tak samo dzieje się, gdy jesteśmy w grupie - "łapiemy" energię innych ludzi. Dlatego przebywanie w określonych środowiskach może wpływać na nas negatywnie lub pozytywnie: dodawać nam energii lub powodować, że czujemy się zupełnie wyczerpani. Ważne, aby poznawać świat, w którym żyjemy, i uczyć się w nim poruszać.

(...) Nigdy nie zapomnę przypadku psa, który był tak "zły", że właściciele trzymali go w domu w klatce. Sami się go bali! Pies wszystko niszczył, drapał, gryzł. Cesar (Zaklinacz psów) podszedł do klatki. Pies najpierw szczekał i się rzucał, tak jak zwykle. "Zaklinacz" stał przez chwilę przy zamkniętej klatce. Tak po prostu, nic nie robiąc. Pies czuł jego energię. Uspokoił się. Przestał szczekać. Następnie położył się spokojnie. Cesar otworzył drzwi klatki i odszedł w głąb pokoju, po czym usiadł na kanapie. Siedział na niej, nie poruszał się. Pies wyszedł na zewnątrz, zbliżył się do niego, po czym...położył mu głowę na kolanach. Właściciele nie mogli uwierzyć w to, co się stało."zdjęcia: Mateusz

SPÓDNICA, BLUZKA - Zara
NASZYJNIK, BUTY - Mango
WIKLINOWA TOREBKA - Zara

« Nowszy post Starszy post »

15 komentarzy

 1. Pięknie jak zwykle inspirująco Prawdę mówiąc na Twojego bloga zawsze zaglądam z przyjemnością 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Kochana,
  Jak zwykle będę mówić same miłe rzeczy!
  Kocham Twoje słowa!
  Maja w sobie jakieś magiczne ukojenie, które wpływa na moją dusze jak plaster na ranę...
  dziękuje Ci za to!
  A zdjęcia wyjątkowo przepiękne! 🧡 te światło... cudnie!

  Ściskam
  Weronika

  OdpowiedzUsuń
 3. U Ciebie zawsze mogę odnaleźć trochę inspiracji i motywacji, by walczyć o spokój ducha, którego tak bardzo mi ostatnio brakuje. Jesteś taką fajną podporą dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzień dobry, choć dzieli nas bardzo duża różnica wieku uwielbiam Pani bloga. Bardzo mądre słowa, przemyślenia, jest Pani dla mnie wielkim wsparciem. Proszę dzielić się z nami nadal swoją mądrością i wielkim sercem. Pozdr.

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne zdjęcia, niesamowity outfit

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękne, bardzo mądre słowa - dziękuję

  OdpowiedzUsuń
 7. Przepiękna a zarazem bardzo inspirująca stylizacja. Przyciąga mnie do tWOJEGO bloga. Jak bedziesz miała chwilke zapraszam na zoio. Może też czymś się zainspirujesz? :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Po raz kolejny czuję zachwyt nad Twoim podejściem do życia i mody... :)

  OdpowiedzUsuń
 9. idealny wpis na mój aktualny humor, a na książkę mnie namówiłaś

  OdpowiedzUsuń
 10. Uwielbiam tutaj zaglądać i czytać Twoje wpisy☺ Rewelacja ☺

  OdpowiedzUsuń
 11. Cudowne, klimatyczne zdjecia :) pozdrawiam i zapraszam ;)

  OdpowiedzUsuń

Instagram