3 lipca 2018

Toskania - kraina spokoju i sielankowej beztroski


Spokojne myśli układane przez wiatr, ciało rozgrzane tutejszym słońcem, a w uszach niegasnący śpiew świerszczy. Wszystko, co do tej pory chowałam za parawanem z rzęs tutaj było na wyciągnięcie ręki. Leniwe poranki, ogromna przestrzeń, pola pełne oliwek i winogron. Pachnące zioła i kwiaty. Tego wieczoru obiecałam sobie, że dotknę tej ulotności chwili, będę brodzić w miękkiej, zielonej trawie nagimi stopami, a później pobiegnę suchą drogą nie odwracając się za sobą.

Toskania

Toskania to taki skrawek świata, który odbiera mi mowę... Jest tutaj wszystko czego ludzie potrzebują do bycia szczęśliwym. Do bycia sobą. Prostota, oddech ziemi, wszystkie wschody i zachody słońca. Podczas tego tygodnia układałam myśli, chłonęłam świat i produkowałam nowe marzenia. Było mi dobrze. Bliscy ludzie tuż obok. Dotyk natury i wdzięczność, która wlewała się do serca przez uchyloną furtkę. Tutaj możesz zapomnieć o wszystkim, co nieistotne i zbędne.

Myślałam, że potrzebuję kilku dni, aby opisać emocje, które we mnie rozbudziła, ale ta podróż będzie kiełkować przez dłuższy czas. Moja mała Toskania."Kochaj swoje życie, ufaj swojej intuicji, ryzykuj, trać i znajduj. Ucz się doświadczając. To długa podróż. Przestań wciąż się denerwować, wątpić. Przestań się bać. Śmiej się, żyj w każdej sekundzie i ciesz się życiem – choćby samą tego życia obecnością. Możesz nie wiedzieć dokładnie, dokąd zamierzałeś pójść, ale w rezultacie i tak przybędziesz tam, gdzie powinieneś się znaleźć…"
Mark Czernow

zdjęcia: Mateusz

SPÓDNICA I TOP - BIZUU
KAPELUSZ - Mango


TUTAJ znajdziecie mój plan podróży do Toskanii z zeszłego roku, a już niebawem pojawią się informacje dotyczące tegorocznej podróży samochodem :)
« Nowszy post Starszy post »

11 komentarzy

 1. kocham twoje foty, ale te przebijaja wszystko! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Życzę Ci jeszcze więcej takich podróży, przy których za każdym razem będziesz czuła jak kiełkują nieopisane emocje.
  Pomysł z krzesłem totalnie mnie oczarował. <3
  Pozdrawiam tak ciepło jak niebo o wschodzie i zachodzie słońca. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiem czy bardziej podobają mi się zdjęcia, które odbierają mowę i każdy perfekcyjnie uchwycony kadr, czy proste słowa, które trafiają w samo sedno.

  Przepiękny wpis! Ogromnie gratuluję!

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudowny wpis Kamilo, przywołałaś moje zeszłoroczne wakacje. Też zwiedziliśmy Toskanię samochodem i Prowansję również. Toskania to cudowny region. Lubię wiejskie i idylliczne klimaty. Kochana daj znać proszę, jakiego obiektywu używacie podczas robienia zdjęć pod słońce - stałoogniskowego? Wymieniłam aparat na nikona d75 i kompletuje teraz obiektywy. Marzy mi się stałka sigmy art. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Top i spódnica podbiły moje serce! <3
  Wyściskaj najwięcej jak się da z tego magicznego miejsca ! ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak pozbyć się uczucia zazdrości (zazdroszczę innym, że mają lepiej, fajniejsze życie itp, niby wiem, że na pewno też mają problemy itd, ale i tak pojawia się to okropnie uczucie zazdrośći :(

  OdpowiedzUsuń
 7. Piekne zdjecia w czasie zlotej godziny, toskania to piekne miejsce, musze sie kiedys tam wybrac
  bloguje z usa na
  www.meganlike.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Kochana!
  Tak przedstawiasz Toskanię, że nawet największy sceptyk by się tam wybrał!
  Koniecznie musze tam pojechać i przejść się Twoimi szlakami!
  Czekam na więcej :)

  Całusy piękna!

  OdpowiedzUsuń

Instagram