27 października 2018

Zobacz, jaki wpływ masz na swoją codzienność!


Próbujesz spokojnie oddychać...choć myśli przyspieszają. Wokół panuje chaos. W końcu oddech wymyka się spod kontroli i chwilowo tracisz kontakt z rzeczywistością. Przez moment masz ochotę obarczyć wszystkich dookoła swoim gorszym samopoczuciem. A później uświadamiasz sobie, że życie rzuca Ci wyzwania każdego dnia...i to wyłączenie od Ciebie samej zależy w jaki sposób poradzisz sobie z nimi.

Możesz wierzyć, że świat jest zły. Ludzie zakłamani. Zazdrośni. Znudzeni życiem. Zmęczeni i pozbawieni wartości. Ale...

Czy taka jest prawda?

Kształt naszego wewnętrznego piękna wypływa z nas...


Pewien uczeń zapytał mistrza:
- Mistrzu, czy świat jest wrogi dla ludzi? Czy niesie zło czy dobro?
- Opowiem ci historię o tym, jak świat odnosi się do człowieka - powiedział mistrz.


Był sobie kiedyś wielki król, który kazał zbudować piękny pałac. Było tam wiele wspaniałości. Wśród różnych cudów i ciekawostek w pałacu było komnata, w której wszystkie ściany, podłoga, drzwi, a nawet sufit były zrobione z luster. Osoby wchodzące do komnaty w pierwszej chwili nie zdawały sobie sprawy, że stoją przed lustrami – tak bardzo zacierała się granica między światem rzeczywistym a odbitym. Ponadto ściany komnaty zostały tak zbudowane, że na każdy dźwięk odpowiadało echo. Gdy ktoś pytał: "kim jesteś?"- słyszał w odpowiedzi z różnych stron - "kim jesteś? kim jesteś? kim jesteś?".

Pewnego razu do komnaty dostał się pies i zamarł w zdumieniu. Otoczony sforą psów ze wszystkich stron, a także z dołu i z góry. Pies na wszelki wypadek ostrzegawczo pokazał kły i wszystkie odbicia odpowiedziały mu tym samym. Pies zawarczał. Echo odpowiedziało mu głośnym warczeniem.
Pies szczekał coraz głośniej. Echo też. Pies biegał tam i z powrotem, próbując ugryźć odbite w lustrach psy, jego odbicia też biegały i gryzły.


Rano królewska służba znalazła wycieńczonego nieprzytomnego psa, otoczonego przez setki nieprzytomnych psów. W komnacie nie było niczego, co mogłoby psu zagrozić oprócz jego własnego odbicia.

- Bo widzisz - powiedział na koniec mistrz - świat nie jest ani dobry, ani zły sam w sobie. Wobec człowieka świat jest obojętny. Wszystko, co dzieje się wokół nas jest tylko odbiciem naszych myśli, uczuć, pragnień i działań. Świat to jedno wielkie lustro.

Na czym polega sztuka życia?

Komunikaty, które wysyłamy do innych - wracają do nas. Sztuka życia polega na tym, aby właściwie żyć. Nie krytykować kogoś decyzji, nie oceniać pochopnie i postępować w taki sposób jaki same chciałybyśmy doświadczać każdego dnia. Bo nie sposób powiedzieć, że świat jest zły, ludzie marudni i pozbawieni uśmiechu na twarzy. Spójrzmy na własne postępowanie. Zobaczmy czy nasze komunikaty są zgodne z naszymi oczekiwaniami? A może wciąż "szczekamy i warczymy", a od innych wymagamy "przyjaznego merdania ogonem"?


I nie mówię tutaj o złości trwającej jedną dobę, bo przecież każda z nas może mieć gorszy dzień. Ba, one są nawet nieuniknione. Ale mówię o niezmiennie negatywnej, roszczeniowej postawie. Niszczącej wszelkie pozytywne aspekty tego świata. Czasem warto zrobić sobie małe wakacje. Zwyczajnie odpocząć od własnych myśli i obowiązków. Zabrać swój umysł w miejsca mu nieznane...

A jesień to najlepszy czas...


W dzisiejszej stylizacji pierwsze skrzypce gra niewątpliwie koszula o niebanalnym wzorze. W aktualnej kolekcji marki Wólczanka mamy ogromny wybór modeli wykonanych ze szlachetnych tkanin. Oprócz ponadczasowych, białych i niebieskich modeli, dostępne są również koszule z motywem kwiatowym czy ciekawym wiązaniem w przeróżnych wariantach kolorystycznych. Koniecznie zajrzyjcie - tutaj, bo obecnie trwa tam ciekawa promocja.

zdjęcia: Mateusz/postprodukcja: ja

KOSZULA - Wólczanka
SPÓDNICA - Mango
PŁASZCZ - Reserved
BUTY - Paso a Paso


Tutaj znajdziesz moje pozostałe wpisy z koszulą w roli głównej:

Jak nosić białą koszulę?
Jak nosić koszulę z oryginalnym motywem?
Koszula i sweter (ulubione jesienne połączenie)
Jak wybrać damską koszulę? Propozycja koszuli z jedwabiu
« Nowszy post Starszy post »

3 komentarze

  1. Myśle ze tej wpis jest trafiony dla ludzi którzy w koło powtarzają ze ludzie sa źli W tym poście maja właśnie odpowiedz dlaczego.Milego dnia mimo ze chyba bedzie deszczowy. P.s bluzka jest rewelacyjna

    OdpowiedzUsuń
  2. U Ciebie jak zwykle inspirująco :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Niesamowicie czytalo się ten tekst. Daje do myslenia.

    OdpowiedzUsuń

Instagram