23 maja 2019

Co możesz sobie podarować z okazji Dnia Matki?


Leżę na łóżku, na zegarze wybija już prawie północ, a ja wciąż nie mogę oderwać od Ciebie wzroku. Umysł podpowiada mi - odpocznij, bo przecież jutro przed nami kolejny aktywny dzień - ale ja nie chcę tracić ani sekundy z czasu, który spędzamy ze sobą. Moje myśli przenoszą się do chwili, kiedy zobaczyliśmy się pierwszy raz. Czuję Twój oddech, przytulamy się do siebie i czerpiemy energię, która wytwarza się z naszej relacji.

Zapytacie mnie jak smakuje dzisiaj moje szczęście? Powiem Wam, że jest mieszaniną porannych uśmiechów, czułych słów, przytulania. Każdy z tych momentów jest niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju, dlatego skrywam go głęboko w sercu...

Nasze 12 tygodni...

Minęło już 12 tygodni odkąd jesteś z nami. To tak krótko, ale i tak wiele...wiele momentów, które chciałabym zatrzymać na dłużej. Mam wrażenie, że świat nie istniał przed tym, jak się pojawiłeś. Oczywiście pamiętam te wszystkie cudowne chwile, które przeżyłam przed Twoimi narodzinami, ale nabierają one innego znaczenia, są bardziej wartościowe, odczuwam je jeszcze mocniej dopiero teraz. Wiem, że zrozumie to każda z Was, która została mamą. Nasze życie zmienia się, kochamy mocniej, głębiej, doceniamy bardziej. Od dawna staram się doceniać każdą małą codzienną chwilę, żyć tu i teraz, ale mam wrażenie, że pojawienie się dziecka powoduje, że automatycznie to właśnie codzienność staje się naszym największym skarbem. A wdzięczność przenika każdy milimetr ciała...za to, co dostałyśmy.


 Macierzyństwo a miłość do samej siebie

Czasami jednak pojawiają się w byciu mamą gorsze dni. Staramy się być jak najlepszymi dla naszych dzieci, wymagamy od siebie więcej i więcej, ale cały czas czujemy, że nie jesteśmy wzorem macierzyństwa. Zaczynamy same siebie krytykować - to mogłam zrobić inaczej, mogłam poświęcić mu jeszcze więcej czasu - mamy sobie coś do zarzucenia! I w tym wszystkim zdarza się zapomnieć o sobie. Warto czasami odpuścić i stać się bardziej wyrozumiałą. Zwrócić uwagę na to, co same czujemy. Podarować sobie chwilę uwagi. Ja, zawsze kiedy pojawia się jakaś zła myśl, rozdrażnienie, zniechęcenie staram się na głoś powiedzieć o tym - w ten sposób dociera do mnie to, co czuje i zaczynam szanować ten chwilowy stan. Cokolwiek czuję to to jest w porządku! To jestem ja, ze swoim bagażem emocji.

Ciemność jest częścią ciebie,
Jest równie piękna i potrzebna jak jasność.
Zanurz się w swoim wnętrzu,
Nie walcz z cieniami siebie,
One w odpowiednim momencie przetransformują się w jasność.

Te mądre słowa pochodzą z książki Anny Ras Menet - Kobieta w związku z naturą. Warto o nich pamiętać kiedy przychodzą chwile zwątpienia. Okazujmy sobie w naszej codzienności życzliwość, bo jako mamy kochające swoje dzieci, w pełni na to zasługujemy.


Zatrzymaj chwile na zawsze...

Kolekcjonowanie tych małych (wielkich) momentów, które spędzamy ze swoimi dziećmi jest czymś niesamowitym. Z okazji Dnia Matki W.KRUK wprowadził kolekcję sekretników, inspirowanych ponadczasową formą medalionu. W zamykanym puzderku można ukryć zdjęcie lub liścik z wyznaniem i zawsze mieć go blisko serca. Taka forma biżuterii z przesłaniem jest mi bardzo bliska. Zatrzymuje w niej chwilę, motywujące słowa i wracam do nich wtedy kiedy tego potrzebuję. 

Taki sekretnik idealnie sprawdzi się na prezent dla bliskiej osoby. W związku ze zbliżającym się Dniem Matki matki dla Was zniżkę - 20% na biżuterię, akcesoria i zegarki w e-sklepie W.KRUK. Wystarczy, że podczas składania zamówienia użyjecie kodu CAMMY.

(Kod ważny do 28 maja. Przy zakupie zegarków rabat nalicza się od kwoty 2 000 zł. Promocja nie dotyczy obrączek, zegarków Omega oraz smartwatchy).Życzę wszystkim mamą wszystkiego najlepszego z okazji nadchodzącego święta. Bądźcie dla siebie dobre!

zdjęcia: Mateusz/postprodukcja: ja

SUKIENKA - Massimo Mutti
ZŁOTY SEKRETNIK - W.KRUK
OPASKA- LuiStore
« Nowszy post Starszy post »

6 komentarzy

 1. życzę wszystkim mamom*

  Poza tym post piękny, pozdrawiam :*

  OdpowiedzUsuń
 2. Dla młodej mamy najlepszym prezentem jest odpoczynek! Wiem coś o tym :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo inspirujący wpis. Pozdrawiamy!

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne wnętrze mamy! widać naz spokój i serce jakie masz😘

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne wnętrze mamy! Twoja energię i ciepło czuć na odległość 😘 życzę Ci jak najlepiej 😘

  OdpowiedzUsuń
 6. Przepiękne zdjęcia. Fotograf 100% profesjonalista.

  OdpowiedzUsuń

Instagram