6 czerwca 2019

Kiedy złota godzina oblewa ciało...


Słowa zaplatam jak wianek z kwiatów. Cichutko w rogu pokoju, gdzie wiatr dosięga moich włosów. Powiewają wtedy bezwiednie, otulają policzka i myśli. Kurczowo trzymam długopis. Siedzę wtulona w swój własny świat, który wydaje się być najlepszą przestrzenią. Maleńka kartka, a tak wiele do zapisania. Gdy już wyciskam atrament, to czasem i łzy. Smutku, wzruszenia, radości...

Wdzięczności

Wdzięczności, że potrafię dostrzegać...te kruche, ulotne sytuacje, które trzepotają na ramieniu niczym beztroski motyl. Każdą małą chwilę, która przepływa przez moje palce. 

Sposób w jaki ludzie witają się ze mną. Wszystkie wschody i zachody słońca, które pieszczą moje ciało. Ludzi, którzy są blisko, śmieją się i sprawiają, że mój szary dzień odzyskuje barwy. 

Doceniam te letnie noce, kiedy chwytam jego dłoń i biegniemy przed siebie. Po łące, mokrym piasku, wśród kwiatów i zimnym asfalcie. Zimowe poranki też, gdy zimna skóra łaknie ciepła. 

I najbardziej w świecie te maleńkie rączki, które pachną miłością najczystszą. Dotykam nimi swoich ust i wtedy stają się tlenem. Moim oknem na świat. Źródłem inspiracji. Ukłonem w kierunku Bożej miłości. Wszystkim, co kształtuje mnie jako osobę. Kobietę. Matkę.


„jesteś lustrem
jeśli wciąż gładzisz się brakiem miłości
spotkasz tylko ludzi którzy też będą cię głodzili
jeśli zanurzysz się w miłości
wszechświat podaruje ci tych
którzy też cię pokochają” rupi kaur

zdjęcia: Mateusz

SUKIENKA - Madelle (polska wyjątkowa marka)
KOSZYK - La Petite Sardine
SPINKI - Sotho
KAPELUSZ - Mango (zeszły sezon)

« Nowszy post Starszy post »

4 komentarze

 1. Potrafisz zbudować klimat... Człowiek odpoczywa, czytając Twoje uporządkowane myśli... <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie, jako początkującego fotografa z obiema lewymi rękoma, nawet najpiękniejsze światło nie pomoże. Chyba czas zapisać się na kurs foto!

  OdpowiedzUsuń
 3. Klimat faktycznie bardzo ładny, zdjęcia też mi się podobają. Miałam kilka sesji zdjęciowych wykonanych przez moją koleżankę ( która jest profesjonalnym fotografem) i zawsze czekaliśmy wlaśnie na złotą godzinę.

  Piękny kapelusz. Przez lata nie nosiłam kapeluszy, bo wydawało mi się, ze do mnie nie pasują, jednak pewnego dnia przymierzyłam i przepadłam. Obecnie mam w szafie kilka i noszę je przez cale lato.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny wpis. Zdjęcia mają cudowny klimat. Stylizacje są idealne na tą porę roku.

  OdpowiedzUsuń

Instagram