16 lutego 2019

Paryż moimi oczami...film z podróży


Zaplątana w biały poranek uciekam myślami do miejsca, które w wyjątkowy sposób koi moją duszę. Wspominam nasze ostatnie uściski i oddaję się tej tęsknocie bez reszty. Szept wiatru, długie noce, jego energia i zachwyt, który budzi się w każdym blasku światła. Wiem, że to miasto albo się kocha albo nienawidzi. Ja je kocham, z wielu powodów…

Rozmyślam o nim...

Dzisiaj o nim rozmyślam. Kolejny raz. Chwilę. Nie ukrywam, że chciałabym choć na moment przenieść się tam i ukradkiem poszurać butami po uliczkach Montmartre. Wybrałabym jakieś zaciszne miejsce, najlepiej przy oknie z widokiem na ulice i patrzyła. A później napisałabym o drobnostkach dnia codziennego i ruszyła przed siebie. Pewnie znowu się gubiąc...Mam nadzieję, że ten urywek Paryża odda nastrój mojego ukochanego miejsca...
Uwielbiam to miasto, przede wszystkim za jego artystyczną atmosferę, którą czuć niemal na każdym kroku, stylowe kamienice, okoliczne parki, haussmanowską architekturę i klimatyczne kawiarnie. Tylko w tym miejscu mogę mierzyć wszystko, co dzieje się wokół mnie, jedynie zmysłami. Chodzę, obserwuję i chłonę. Przypadkowo odkryłam, że to miasto pasuje do mnie, a ja do niego. Jest tutaj jakiś, jeszcze nieodgadniony przeze mnie, duch inspiracji, który pcha mnie do działania i powoduje, że po powrocie uśmiech przez długi czas nie schodzi z mojej twarzy.


"Wra­cając jed­nak do zaurocze­nia – to naj­piękniej­szy stan. Nie lękaj­my się zaurocze­nia. Kra­job­razy, his­to­rie, ma­lowidła… ludzie. To wszys­tko może nas unieść. Mówisz, że już kochasz, że wstyd byłoby zauroczyć się? Pa­towa sy­tuac­ja, szczególnie dla tych, którzy kochają, a nie są zaurocze­ni… Bzdu­ry! Zaurocze­nie jest zbyt pięknym sta­nem, by się go wys­trze­gać. I na­leży go trak­to­wać w żad­nym wy­pad­ku ne­gatyw­nie. Zauraczaj­my się więc wciąż i wciąż na no­wo, we wszys­tkim, chłońmy to co podróż nam ofe­ruje, bo tyl­ko w nas sie­dzi og­rom te­go szczęścia." 
źródło: cytaty.info


 zdjęcia: ja i Mateusz


PŁASZCZ, BERET - Reserved
TRENCZ - Mango
SUKIENKA W KROPKI - Massimo Dutti
BUTY - Paso a Paso
APASZKA - Zara


PONIŻEJ ZNAJDZIECIE PRAKTYCZNE WPISY Z PARYŻA:

Jak zorganizować wyjazd do Paryża

Co zwiedzić w 4 dni?« Nowszy post Starszy post »

5 komentarzy

 1. Przepiękne zdjęcia, w pełni oddają klimat, jaki tam panuje! Jestem pod ogromnym wrażeniem :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Paryż jest naprawdę cudowny. Byliśmy tam jedynie na dwa dni, ale wierzę w to, że jeszcze wrócimy. Film piękny. Obudził we mnie miłe wspomnienia. Ach te schody na Montmartre!:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny wpis, dzięki! Zawsze miło poczytać o Paryżu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Twoje video jest jak klasyka francuskiego kina. :) Oglądamy z największą przyjemnością, w pełni czując urok i magiczną atmosferę paryskich uliczek. To miasto naprawdę może zauroczyć i unieść.

  OdpowiedzUsuń

Instagram